Add organization Report…
Menu
3 may 2019

Як жити розкішно незалежно від бюджету

Уявіть собі красиву, впевнену особу, із доглянутою зовнішністю, підтягнутою фігурою, одягнену завжди зі смаком. Її усмішка запрошує до розмови, а очі випромінюють щастя. Безумовно, своїх гостей, яких у неї завжди багато, вона пригощає нетиповими закусками і оригінальними напоями. Її оселя — простора і світла, наповнена шармом, інтер’єр підкреслює характер власниці, нічого зайвого, але кожна деталь має свою цінність. Вона робить те, що приносить задоволення — відвідує цікаві заходи, подорожує, зустрічається із цікавими людьми і завжди в курсі модних новинок. Здається, наче у неї на банківському рахунку мільйони, а життя підкидає тільки щасливі випадки, і варто лише простягнути руку, щоб отримати ще один ключик до ще одних чарівних дверей повного можливостей світу.

А тепер уявіть іншу особу. Одягу має багато, але майже завжди одягнена абияк. Відвідує салони краси, але виглядає гарно лише у перший день після їх відвідування. Купує багато продуктів, але приготовані з них страви чомусь не викликають захвату. Постійно прибирає в оселі, але при цьому завжди почувається некомфортно перед приходом гостей, та й запрошує вона їх не часто. Вона не їздить відпочивати, не має цікавих захоплень, не читає. А здогадуєтеся чому? Бо вважає, що все це дорого. Ця людина точно знає — щоб жити красиво і яскраво потрібно багато багато грошей. І навколо цього переконання будує усе своє життя.

Уявили? Можливо під ці описи навіть підходить хтось із Ваших знайомих? Але знаєте, що найцікавіше? Ви мабуть уже теж здогадалися, що насправді прибутки цих осіб відрізняються зовсім не суттєво. Найчастіше перша леді навіть заробляє менше за другу. Однак перша однозначно докладає більше фантазії, роздумів і зусиль, щоб грамотно використати наявні ресурси, витиснути по максимуму з можливостей, що має на даний момент. Інша зазвичай пливе за течією, завжди знаходить виправдання своїм негараздам, бездумно витрачає усе що заробляє, і навіть на секундочку не припускає, що все може бути зовсім інакше.

У своїй книзі "Як жити розкішно, і при цьому не збанкрутувати" Марджорі Гілліс м’яко, із легкими нотками гумору пояснює, як можна жити красиво і із задоволенням, при цьому не володіючи безмежними статками, саме так як перша леді, яку ми уявляли на початку. Адже бідність не в гаманці, а в голові. Важливо наперед продумувати, на що Ви готові обміняти зароблені гроші, і чи відповідатиме витрачена сума задоволенню від покупок і отриманих послуг. Наприклад, якщо заздалегідь визначити стиль і кольорову гаму свого гардеробу, не потрібно буде витрачати зайві кошти на одяг, що більшість часу висітиме в шафі. Достатньо купити ті речі, різні комбінації яких створять багато нових, цікавих образів. Красивий посуд, лляні серветки та дрібні аксесуари зроблять вишуканою навіть звичайну вечерю, а сезонні квіти на столі додадуть Вашій оселі неабиякого шарму і свіжості.

Авторка вибрала дуже вдале порівняння — ті речі чи події у нашому житті, що приносять нам найбільше радості, вона назвала "орхідеями". І тому дуже важливо визначити, які ж вони наші власні "орхідеї", щоб не витрачати гроші бездумно і марно. Для когось це брендовий одяг, для когось — поїздка за кордон. Комусь найбільше радості принесе покупка нового гаджету, а інший буде безмежно щасливий від походу на концерт улюбленого виконавця. Хтось хоче жити у фешенебельних апартаментах, а хтось мріє про будинок із садом. І від того, наскільки ефективно ми сплануємо свої витрати, залежить скільки ж "орхідей" у підсумку зможемо собі дозволити. І це зовсім не означає, що потрібно себе жорстко обмежувати і контролювати кожну витрачену копійку, відмовлятися від чогось важливого, на користь іншого. "Ідеально спланований бюджет не той, що нудно-практичний, а той, який дозволяє володіти максимально можливою свободою" — основний лейтмотив цієї книжки.

Написана ще у 1937 році книга до цього часу не втратила своєї актуальності. Навпаки, у сучасному світі, перенасиченому товарами, послугами і можливостями для дозвілля, стало набагато важче обирати те, що приносить справжню радість і довго тішить своєю якістю. У кожному її розділі можна почерпнути рекомендації та цікаві ідеї для поліпшення певного аспекту життя: побуту, формування гардеробу і стосунків із людьми. А як приємний бонус — насолодитися чудесною атмосферою Нью-Йорка 30-х років.

Я прочитала цю книгу двічі, але підозрюю, що другий раз не був останнім. Вона допомогла мені подивитися під іншим кутом на звичайні речі, доповнила вже існуючий спосіб планування бюджету новими, вдалими рішеннями, і зрештою, надихнула ділитися з іншими, що можна отримувати більше, витрачаючи менше. Після її прочитання Ви здивуєтеся, як швидко у Вашому житті з’явиться багато різних "орхідей" :)

Автор: Аліна