Add organization Report…
Menu
10 july 2020

Ефективне лікування тривожних розладів. Як подолати страх і жити на повну

У темпі сучасного життя, в безперервному потоці нової інформації, багатозадачності та ідеалізації важко завжди залишатися на позитиві і у гармонії із собою. Часто накопичений роками стрес і невміння переживати та приймати свої емоції заганяє людей у тривожний стан. Наша здатність абстрактно мислити у стресовому стані породжує страх на уявну небезпеку, тоді як тварини реагують лише на реальну загрозу. Проте, це аж ніяк не вирок, це всього лиш ситуація, яку можна пропрацювати і навчитися приборкувати фантазію, аби не заганяти себе у подібні стани. Своїм досвідом, як впоратися із тривожними розладами, ділиться Галина Хилюк — когнітивно-поведінковий психотерапевт, лікар.

"Тривожні розлади — найпоширеніша група психіатричних розладів, 28% яких має пожиттєвий ризик перебігу. Ними страждають і діти, і дорослі, і люди похилого віку. Зачасту схильність до подібних станів визначає генетичний фактор (30–40%), а також психотравмуючі події, небезпечна прив’язаність дітей до батьків.

Під час тривожного розладу наш організм, ніби постійно відчуває небезпеку, у мозку стається збій в системі безпеки: у мигдалевидному тілі — лобній частці. Людський організм працює на виснаження, від перебування в стані постійного очікування на катастрофу. Життя в страху, страху невідомого. Це найчастіша причина звернення до психотерапевта і психіатра. Серед тривожних розладів є: панічний розлад, генералізований тривожний розлад, соціальна тривога, агорафобія, тривога за здоров’я, обсесивно-компульсивний розлад, посттравматичний стресовий розлад. 

Однак, завдяки досягненням сучасної науки у сфері психології та психіатрії, правильному підходу і професійності лікаря ці розлади успішно долаються, що дозволяє людині знову відчути легкість, впевненість та радість. 

Когнітивно-поведінкова психотерапія КПТ (когнітивно-поведінкова терапія) — єдиний метод, який допомагає подолати страх, а не уникати ситуацію, що склалася. КПТ входить до світових протоколів лікування тривожних розладів, як єдина терапія.  

КПТ широко використовується у лікуванні багатьох психічних захворювань, зокрема неврозів, залежностей, депресії різних вікових груп та для вирішення психологічних проблем. Вона базується на усвідомленні того, що при багатьох психіатричних розладах та психологічних проблемах спотворене сприйняття реальності — себе, інших людей, майбутнього, а також неадекватні дії у відповідь на існуючі проблеми є основними факторами, що підтримують розвиток, утримання існуючих проблем і розладів.

КПТ допомагає клієнтам за короткий час зрозуміти зв’язок між їхніми думками, емоціями та поведінкою, навчитись керувати своїми думками, покращити поведінку, гармонізувати почуття. Основний принцип терапії — усунення проблем в одній із названих сфер, що допомагає покращити функціонування інших.

Аналізуючи свій психотерапевтичний досвід можу з упевненістю сказати, що наша терапія з клієнтами є ефективною щодо тривожних розладів та допомагає змінити життя повністю.