Add organization Report…
Menu
15 april 2014

Новітні технології в будівництві. Пасивний будинок — інноваційне енергозберігаюче житло

Новітні технології не перестають дивувати людство. Розумна техніка, надсучасні засоби зв’язку і передачі інформації — все це та багато інших нових і модернізованих речей роблять наше життя комфортнішим. За останні роки галузь будівництва теж збагатилася безліччю інноваційних надбань, які дозволяють споруджувати екологічне і енергозберігаюче житло. Одним із найпопуляніших вважається пасивний будинок — енергоефективна екоспоруда. Його основна особливість — здатність знизити використання теплопостачання до мінімуму або взагалі до нуля.

Приватна фірма "МБЛ Компані" спеціалізується на проектуванні, будівництві і дизайні об’єктів житлового і нежитлового призначення. Спорудження пасивних будинків — один із напрямків роботи компанії. Незабаром у місті Нетішин, Хмельницької області, завдяки "МБЛ Компані" з’явиться ціле котеджне містечко із 250-ти пасивних будинків.


Що ж таке пасивний будинок?

Принцип спорудження пасивного будинку розробив доктор Вольфганг Файст у німецькому місті Дармштадт. Фізик-будівельник розраховував енергетичні баланси будівель доти, доки йому не вдалося вирахувати показники такої споруди, яка не вимагає встановлення спеціальної системи опалення. Ця технологія й отримала назву "пасивний будинок".

Перша споруда такого типу побудована у 1991 році в м. Дармштадт. У домі, де проживає чотири сім’ї, потреба у теплі настільки низька, що можна було б дійсно відмовитися від окремої системи теплопостачання. Витрата на опалення складає менше одного літра рідкого палива на рік на 1 кв. м житлової площі, що в середньому — близько 10% від питомої енергії на одиницю об’єму, споживаної більшістю сучасних будинків.

Як зберігається тепло у пасивному будинку?

У кожній споруді є так звані містки холоду, які випускають тепло. У стандартних будівлях  тепло виходить через погано ізольовані стіни, дахи, старі вікна тощо. Тому для того, щоб не мерзнути у холодну пору, в будинках необхідно встановлювати опалення. Система  пасивного дому передбачає суттєве скорочення містків холоду. Крім того, у будинку тепло надходить не лише від батарей, але й від електроприладів (комп’ютер, духовка, холодильник, пральна і посудомийна машина тощо) і самих мешканців. Уся ця безкоштовна енергія залишається усередині пасивного будинку. Збереження енергії досягається завдяки оригінальним методам будівництва і спеціально відібраним матеріалам, які мають високі теплоізоляційні і герметичні характеристики. Укладається теплий фундамент, стіни і дах роблять із загальним коефіцієнтом теплопередачі конструкції. Зовні у будинок надходить безкоштовна сонячна енергія, яка поступає за допомогою специфічних віконних прорізів. Що нагрівати воду для комунальних потреб застосовуються сонячні батареї.

Велике значення для "теплого" дому має система вентиляції — складна і ретельно продумана. Вона будується як припливно-витяжна система. Повітря, що виводиться з приміщення, надходить не в атмосферу. Спочатку воно віддає своє тепло у теплообміннику, а вже потім виходить назовні. Холодне ж повітря з вулиці, навпаки, нагрівається і лиш тоді потрапляє до кімнат.