Add organization Report…
Menu
28 march 2014

Організація простору. Стильна і функціональна ванна

Ванна — одне із найпопулярніших місць у домі, де зосереджено чи не найбільше необхідних речей. Аби уникнути безладу, не витрачати зайвого часу, не метушитись щоранку, збираючись на роботу, — слід правильно організувати простір ванної.

Перш за все, потрібно виділити зони активності і розмісти речі за їх використанням, наприклад: для купання, особистої гігієни, лікування, прибирання, прання. Якщо ванною користуєтеся не лише ви, для зручності виокреміть області для кожного члена родини.

Функціональні рішення для ванної IKEA.

Залежно від кількості осіб, можна розмістити персональні переносні підставки чи корзинки різних кольорів, де зберігатимуться особисті речі. Індивідуальні корзини для брудної білизни поставте у спальнях або одну спільну у ванній кімнаті.

Корзинки IKEA.

Корзинки IKEA.

Обирайте ергономічні меблі

Обираючи меблі для ванної, заздалегідь сплануйте, де вони будуть розташовані. Використовуйте високі стоячі і маленькі навісні шафки та полиці в зоні умивальника. В цій області зручно зберігати засоби для ранкових водних процедур і косметику. Під стелею по периметру почепіть полиці для білизни.

Меблі для ванної IKEA.

Функціональні рішення для ванної IKEA.

Поруч із ванною на крючках розмістіть рушники для щоденного користування. Безпосередньо над ванною чи біля душової повісьте полиці із засобами для купання. На підлозі можна поставити спеціальну раму із корзинками для білизни або ящик-табурет із кількома відділеннями.

Функціональні рішення для ванної IKEA.

Полиці для ванної IKEA.

Шафи для ванної IKEA.

Розділіть необхідне та другорядне

На видному місці біля умивальника зберігайте лише те, чим користуєтесь регулярно. Під дзеркалом можна повісити маленькі полички-кишеньки, де компактно зберігатимуться зубні щітки, пасти, ватні диски, палички тощо.

Аксесуари для ванної IKEA.

Косметику — помаду для губ, тіні, рум’яна, туш та багато іншого, зручно зберігати у невеликих висувних ящиках. Проте, щоб вона не "гуляла" по шухлядці, покладіть туди спеціальні мішечки, прозорі контейнери чи перегородки, які за необхідності можна переміщувати.

Функціональні рішення для ванної IKEA.

Функціональні рішення для ванної IKEA.

Якщо ви любите приймати ванну, то сіль, піну, пухнасті рушники і ароматичні свічки розташуйте на відстані витягнутої руки. Для цього підійде окремий багатоярусний столик або столик-візок.

Підставка IKEA.

Табурети IKEA.

Засоби для прибирання і прання (миючі, губки, порошки, кондиціонери тощо) зручно розміщувати у стильних корзинках під раковиною. Запасні речі краще забрати з ванної, але, якщо тут достатньо місця, відведіть для них окрему полицю або нішу.

Важливий пункт організації простору — позбавитись непотрібних речей. Слідкуйте, щоб пусті коробки і флакони не займали місце, а також речі, які ви вже давно не використовуєте. Серед десятків шампунів і кремів, оберіть свої улюблені, інші подаруйте подрузі чи заховайте, як запасні.

Функціональні рішення для ванної IKEA.

Використовуйте сучасні системи для зберігання речей

На дверях ванної можна повісити спеціальні секції для зберігання речей, а поряд на стіні  — оригінальні міні-косметички. Не загромаджують простір хромовані і скляні баночки, у яких можна зберігати різні дрібнички: резинки, заколки, ватні диски. Як домашню аптечку використовуйте акрилові органайзери або невеликі коробки.

Аксесуари для ванної IKEA.

Аксесуари для ванної IKEA.

Піднос-полиця підійде для зберігання мокрих губок, мочалок, гелю для душу і мила. Оригінальне дизайнерське рішення — драбина до стелі, на якій вішають чи складають рушники, халати та іншу білизну. Також можна обрати крісло із тримачем для рушників.

Драбини для ванної IKEA.

Використовуйте оригінальні шторки для ванної, вони візуально розділяють кімнату і стильно доповнять інтер’єр.

Шторки для ванної IKEA.

Шторки для ванної IKEA.

Якщо ванна об’єднана з туалетом, то замість перегородки застосовуйте ширми у відповідному стилі.

Перегородки IKEA.