Add organization Report…
Menu
20 december 2013

Костюми, які з’являлися у різних фільмах

Вбрання улюбленого героя здається вам знайомим? Можливо, це не дежавю, адже часто для зйомок різних фільмів використовують одні і ті ж костюми. Такий хід дозволяє використовувати раритетні речі для історичних картин або стрічок про минулі століття, а ще значно заощадити на створенні нових.

Чи не найбільшу колекцію вживаного одягу зібрав серіал "Абатство Даунтон". Художник по костюмах Сюзанна Бакстон, навіть зазначає: "Близько третини костюмів зроблено практично з нічого. Ми не змогли б пошити всі з них — це коштувало б чималих статків."

Прослідкувавши за подорожжю одягу в часі, можна навіть визначити, кому він пасував більше.

1. У стрічці "Абатство Даунтон" (2010–2013) легенда Голлівуду, Ширлі Маклейн, з'являлася у розкішному коричневому пальто з хутряним коміром. Потім зірка була в ньому у шоу на ITV. Також це знамените пальто засвітилося у серіалі "Кінець параду" (2012), пародії на серіал "Абатство Даунтон" (2011), фільмі "Титанік" (1997), а в "Домі сестер Еліотт" (1991) з'явилось аж двічі, до того ж на різних героїнях.

Ширлі Маклейн, "Абатство Даунтон".

"Дім сестер Еліотт" (ліворуч), "Кінець параду" і  "Титанік" (праворуч).

2. Деякі костюми з серіалу "Абатство Даунтон" перекочували в інші фільми. Плаття, яке Мішель Докері (леді Мері Кроулі) носила в "Абатстві Даунтон" у 2010 році, одягала і Джеральдін Сомервілль (Луїза, графиня Мантон) у міні-серіалі "Титанік" у 2012 році.

Мішель Докері, "Абатство Даунтон".

Джеральдін Сомервілль, "Титанік".

3. Ребекка Холл (Сільвія) у серіалі "Кінець параду" (2012) постає у вечірній сукні, яку вже бачили на Мішель Докері (леді Мері Кроулі) у "Абатстві Даунтон" (2010).

Ребекка Холл, "Кінець параду".

Мішель Докері, "Абатство Даунтон".

4. Легке біле плаття з голубими смужками неодноразово з'являлося на екранах. Спочатку  у картині "Анастасія: Таємниця Анни" (1986) на Емі Ірвінг (Анна Андерсон), потім у серіалі "Дім сестер Еліотт" (1991) на Луїзі Ломбард (Еванжеліна Еліотт) і Лілі Джеймс (леді Роуз МакКлер) у "Абатстві Даунтон" (2012).

Емі Ірвінг, "Анастасія: Таємниця Анни"; Луїза Ломбард, "Дім сестер Еліотт"; Лілі Джеймс, "Абатство Даунтон".

5. В однакових пальто можна побачити актрису Луїзу Ломбард (Еванжеліна Еліотт), яка двічі одягала його в серіалі "Дім сестер Еліотт" (1991), та Елізабет МакГоверн (Кора, графиня Грентем) у третьому сезоні телесеріалу "Абатство Даунтон" (2012).

Луїза Ломбард, "Дім сестер Еліотт".

Елізабет МакГоверн, "Абатство Даунтон".

6. Протистояння "Дому сестер Еліотт" і "Абатства Даунтон" продовжуються, однак цього разу в ідентичних пальто –– Луїза Ломбард (Еванжеліна Еліотт) проти Лаури Кармайкл (леді Едіт Кроулі).

Лаура Кармайкл, "Абатство Даунтон".

Луїза Ломбард, "Дім сестер Еліотт".

7. У картині "Королівський роман" (2012) на Алісії Вікандер (Кароліна Матильда) можна побачити таку ж сукню, як на Кірі Найтлі (Джорджіана, герцогиня Девонширська) у фільмі "Герцогиня" (2008).

Алісія Вікандер, "Королівський роман".

Кіра Найтлі, "Герцогиня".

8. Аннетт Бенінг (маркіза Ізабель де Мертей) у стрічці "Вальмон" (1989) і Оніра Тарес (Грейс Діксон) у серіалі "Сонна лощина: Святилище" (2013) одягнуті в одне і те ж розкішне плаття.

Аннетт Бенінг, "Вальмон".

Оніра Тарес, "Сонна лощина: Святилище".

9. Ця елегантна червона кофтинка дуже популярна, впродовж двох років її встигли одягти три актриси: Джеймі Вінстон (Шейла Вебб) у картині "Пуаро: Годинник" (2009), Ромола Гарай (Енн Кійс) у фільмі "1939" (2009) та Клер Фой (Lady Persephone Towyn) у серіалі "Вгору і вниз по сходах" (2010).

Ромола Гарай, "1939" (ліворуч); Джеймі Вінстон, "Пуаро: Годинник" (праворуч, зверху); "Клер Фой, "Вгору і вниз по сходах" (праворуч, внизу).

10. Стильний плащик, у якому Мішель Трахтенберг (Джорджина Спаркс) красувалася у серіалі "Пліткарка" (2012), можна побачити і на Сарі Мішель Ґеллар (Бріджит Келлі) у серіалі "Двійник" (2011–12).

Мішель Ґеллар, "Двійник".

Мішель Трахтенберг, "Пліткарка".

11. Розкішний наряд дуже пасує обом актрисам, і Мішель Раян (Марія Бертрам) у фільмі "Менсфілд Парк" (2007), і Ліндсі Маршал (леді Сара) у серіалі "Закон Гарроу" (2009–2011).

Мішель Раян, "Менсфілд Парк".

Ліндсі Маршал, "Закон Гарроу".

12. Сукня Уолліс Сімпсон стала легендою після її весілля з герцогом Віндзорським 3 червня 1937. У 1960 році герцогиня віддала плаття в музей Метрополітен (Нью-Йорк), де воно зберігається до сьогодні. Спочатку весільне вбрання мало легкий блакитний відтінок, щоб пасувати до очей нареченої. Однак, з часом сукня втратила колір через нестабільні барвники. Плаття, створене модним лейбом Mainbocher для Уолліс, після весілля почали масово копіювати.

У 2005 році Джоелі Річардсон, що зіграла Уолліс Сімпсон, постала у такому ж платті у фільмі "Уолліс і Едуард", а в 2011 — Андреа Райзборо (Уолліс Сімпсон) у картині "Ми. Віримо в кохання" ("W.E.").

Весілля Уолліс Сімпсон і герцога Віндзорського.

Андреа Райзборо, "Ми. Віримо в кохання".

Джоелі Річардсон, "Уолліс і Едуард".

13. Оригінальне вбрання фіолетового кольору підкорило художників по костюмах аж чотирьох фільмів. У картині "Абатство Даунтон" у ньому можна побачити Меггі Сміт (Вайолет), у міні-серіалі "Сага про Форсайтів" (2002) — Барбару Флінн (Емілі Форсайт), у картині "Берклі-сквер" (1998)— Брайоні Гласско (Lady Constance Lamson-Scribener), в пародії на серіал "Абатство Даунтон" — Дженніфер Саундерс (Вайолет).

Меггі Сміт, "Абатство Даунтон".

Дженніфер Саундерс (ліворуч), Брайоні Гласско (праворуч, зверху), Барбара Флінн (праворуч, внизу).

14. В одній і тій же фіолетовій сукні з'являлись Біллі Пайпер (Саллі Локхарт) у фільмі "Рубін в імлі" (2007) та Сара Ланкашир (міс Одрі) у серіалі "Дамське щастя" (2012–2013).

Біллі Пайпер, "Рубін в імлі".

Сара Ланкашир, "Дамське щастя".

15. Актриси Ромола Гарай (Гвендолен) у картині "Даніель Деронда" (2002) та Елейн Кессіді (Кетрін Гленденинг) у серіалі "Дамське щастя" теж віддали перевагу фіолетовому платтю, проте іншого фасону.

Ромола Гарай, "Даніель Деронда".

Елейн Кессіді, "Дамське щастя".

16. Ошатна червона сукня особливо припала до душі творцям серіалу "Тюдори" (2007–2010), вона з'являлася у кадрі аж двічі. Перший раз плаття одягла Наталі Дормер (Анна Болейн) у 2007 році, а потім, коли усі нібито його призабули, — Джосс Стоун (Анна Клевська) у 2010 році. Ще раніше цю червону сукню можна було побачити у серіалі "Королева-діва" (2005) на Енн-Мері Дафф (королева Елізабет I).

Наталі Дормер, "Тюдори".

Джосс Стоун, "Тюдори".

Енн-Мері Дафф, "Королева-діва".

17. У міні-серіалі "Смерть приходить в Пемберлі" (2013) Дженна Колеман (Лідія Вікхем) постає у червоному платті, яке раніше уже засвітилось у кінематографі в 2010 році, у картині "Таємні щоденники міс Енн Лістер", на актрисі Анні Маделей (Mariana Belcombe).

Дженна Колеман, "Смерть приходить в Пемберлі".

Анна Маделей, "Таємні щоденники міс Енн Лістер".

18. Стильний бордовий шарф прекрасно доповнив образ Руперта Еверетта (Mark Tietjens) у серіалі "Кінець параду" та Кевіна МакНеллі (Horace Bryant) у "Абатстві Даунтон".

Руперт Еверетт, "Кінець параду".

Кевін МакНеллі, "Абатство Даунтон".

19. Джонні Лі Міллер (Mr.Knightley) у картині "Емма" (2009) був одягнений у таке ж вбрання, як і Джозеф Бітті, який зіграв Генрі Кроуфорда у фільмі "Менсфілд Парк" (2007).

Джонні Лі Міллер, "Емма".

Джозеф Бітті, "Менсфілд Парк".