Add organization Report…
Menu
7 december 2018

Flashback to summer days. Недільний Антверпен

Коли в’їжджаєш до Бельгії із сусідніх Нідерландів, одразу помічаєш як мало подібні ці дві країни одна до одної. А згадуючи Люксембург, дивуєшся знову і знову, як ці три невеликі країни Бенілюксу, історія яких так тісно переплелася, а співпраця на політичному і бізнес-рівні процвітає і досі, різняться між собою. Кожна з країн має свій характер, традиції і харизму.

Тут відрізняється все: архітектура, дизайн, реклама, оформлення магазинів і дорожніх знаків, їжа і люди, зовнішньо, манерою одягатися і менталітетом.

Антверпен недільного дня дуже спокійний, малолюдний і як завжди елегантний. У неділю відчинена лише невелика кількість магазинів, декілька ресторанчиків і кафе. Можливо це і не найвдаліший час на шопінг, але неділя — один із найкращих днів, щоб роздивитися місто.

Якщо Ви приїхали у Антверпен потягом, затримайтеся на залізничному вокзалі і роздивіться його, або прийдіть сюди спеціально, він розташований поблизу центру. Залізничний вокзал тут не те що красивий, він просто казковий. Перони, розміщені на декількох рівнях, як магазини у сучасному торговому центрі. Та найвеличніша, центральна частина приміщення. Вокзал нагадує розкішний собор розлогим куполом і багатством оздоблення. З правого боку, при виході із вокзалу, є зоопарк. Забіжіть сюди на хвилинку привітатися із красунчиками фламінго. Вольєр із фламінго розташований на території із кафе, тому щоб зайти сюди не потрібен вхідний квиток.

Простуючи до центру міста, не поспішайте минути вулицю Leystraat. Зазвичай тут грають декілька піаністів, фортепіано розставлені на відстані і не заважають один одному. Піаністи завжди стараються і готуються до виступів, тому варто виділити декілька хвилин і заслухавшись знайомими мелодіями, поринути у шарм безтурботного бельгійського вихідного дня.

А далі, далі можете сміливо блукати центральними вуличками зовсім без плану, тут на кожному кроці, за кожним рогом на Вас чекає щось несподіване і цікаве. Місто вибирає яскраві кольори для оформлення рекламних щитів, парасольок вуличних кафе і муралів. Насичені барви вигідно контрастують із сірими будинками. У той же час дорожні знаки і вказівники вулиць, дуже делікатні за формою і палітрою. Саме у бельгійських містах Ви надибаєте на різнокольорові пішохідні переходи.

In Antwerp we speak diamond

Місто, можливо і не найчистіше серед європейських міст, але направду чарівне і дуже фотогенічне. Першим поверхам будинків, де містяться магазини, притаманні високі стелі і величезні вікна-вітрини. Оформленню вітрин у Бельгії можна присвятити цілу книжку. Чи не головна їх особливість — мінімалізм, гарний смак і любов до деталей. Лавочки і спеціальні сидіння поблизу магазинів ніби запрошують зробити фото на згадку біля цих маленьких витворів сучасного мистецтва.

Кафе і ресторанчики теж просяться увічнити їх, лиш глянувши на них, одразу згадуєш франкомовні романтичні фільми і красиві листівки.

Саме час на бельгійські вафлі

Із кожної подорожі хочеться привезти щось особливе, купити щось у цікавому, місцевому магазинчику і скуштувати щось новеньке у нетиповому кафе. Коли знаходиш такі місця, усвідомлюєш, що уже трошки знаєш і починаєш розуміти місто. Приїхавши ж до міста вдруге, почуваєшся набагато вільніше і додаєш до своєї колекції уже знайомих місць нові, не менш автентичні і особливі. Чим коротша подорож, тим краще її слід спланувати, наперед знайти нетуристичні, не банальні і перевірені місця, позначити їх на цифровій карті і зробити нотатки на випадок відсутності інтернету.

Шоколатерія Mary — бельгійській шоколад, найсмачніші трюфелі і пралінки

MOMADE cupcakes — капкейки, STRONG cookies і надзвичайні еклери

У Антверпені місцями, у які хочеться повертатися є біо-магазинчик Het Natuurhuis на Otto Veniusstraat 29, де кожен знайде щось для себе, чи то органічну їжу чи біо-косметику. Серед косметичних засобів, які можна купити собі і на подарунок — натуральні косметичні олійки, бельгійського і французького виробництва. Саме регулярному їх використанню бельгійки і французки і завдячують гарною доглянутою шкірою обличчя. Серед найцікавіших і неодноразово випробуваних: олійка із прованських троянд, абрикосова і сливова. Але вибір олійок тут насправді величезний і не лише місцевого виробництва: це і олійка із кісточок гранату, олія жожоба, арганова, нагідкова, олія чайного дерева та багато інших.

Серед ресторанчиків варто завітати у Le Pain Quotidien, що на вулиці Steenhouwersvest 48. Якщо Ви любите легкі і прості страви, де акцент саме на якість продуктів, а ще домашній хліб із додаванням різного зерна і насіння, Вам обов’язково тут сподобається. Цей заклад суто бельгійський, і завдяки цікавій концепції щоденного доброго хліба став мережевим. Ресторанчики працюють у парі з магазинчиками, чи скоріше відділами, де можна придбати щойно спечений хліб, багети, круасани, джеми, мед і шоколад. Кожен заклад вірний основній концепції, але має індивідуальний дизайн. Ви знайдете ці заклади у Брюсселі, Генті, Ватерлоо, Монсі та інших містах Бельгії. Завітавши у Le Pain Quotidien у вікенд із самого ранку, Ви побачите як сюди приходять снідати цілими родинами. 

Саме цей Le Pain Quotidien розміщений у гарному тихому провулочку, поміж стильних дизайнерських бутіків. Поруч магазин відомої на увесь світ дизайнерки жіночого одягу, бельгійки за походженням — Діани фон Фюрстенберг.

Магазин Diane von Fürstenberg

 Кафе-пекарня Le Pain Quotidien

Фірмовий велосипед для розвозки особливого бельгійського 

печива Maison DANDOY

Відвідувачі кафе-пекарні Le Pain Quotidien

У Бельгії, обов’язково зверніть увагу як же тут стильно вдягаються. Особливо гарно виглядають люди літнього віку, вони послуговуються ще колишніми засадами стилю і з великою увагою підходять до кожної деталі свого гардеробу, майстерно поєднуючи кольори і відтінки.