Add organization Report…
Menu
30 may 2017

Мукачево. Код ідеального вікенду

Майже кожен путівник по Закарпаттю запрошує відвідати одне із найбільших міст регіону Мукачево. Старовинні вулички з безліччю архітектурних пам’яток, музеї, смачна кухня, прекрасна природа й надзвичайно чисте повітря — серед принад міста кожен турист знайде собі щось до смаку.

М — мукА чи мУка?

Достовірно невідомо, звідки походить назва міста. За однією з версій, Мукачево — бо зведення місцевого замку Паланок завдало будівельникам нелюдських мук. Інша — схожа, і говорить про великі труднощі, з якими люди долали карпатські перевали, щоб дістатися до поселення. За третьою, прозаїчнішою, версією, колись на річці Латориця, на берегах якої розташувалося місто, був водяний млин. Тут мололи зерно з усієї округи, і невдовзі слово "борошно", а точніше "мукА", лягло в основу назви поселення, а потім і міста Мукачево.

Краєвид на місто із замкової гори

Краєвид на місто із замкової гори

У — унікальна скульптура

Камерна міська скульптура доповнює характер Мукачево. Тут немає велетенських пам’ятників, але кожен захоплює своєю унікальністю. До речі, багато є таких, що відповідають за здійснення бажань. Один знаходиться у замку Паланок. Якщо, загадуючи бажання, триматися за бронзовий вказівний палець Федора Корятовича, воно обов’язково здійсниться. Такий ефект і від ґудзика на куртці улюбленця місцевих жителів і туристів бронзового "Сажотруса", що в центрі міста. Охочим же скуштувати солодкого життя варто потерти вишеньку на торті "Учня кондитера", що поруч з кондитерським домом "Бондаренко".

Статуя Федора Коріатовича

Пам’ятник Гусаку

Пам’ятник Кирилу і Мефодію

К — кухня

Доступно, колоритно і надзвичайно смачно — враження, які лишаються від місцевої кухні. Тут вас пригостять особливими закарпатськими смаколиками: угорським бограчем, гуляшем, рокотом крумплі, гомбовцями, румунським токаном, молдовською мамалигою, гуцульськими баношем, кручениками і кремзликами. Не забувайте і про кондитерські. Таких смачних десертів і молочних коктейлів ви не зустрінете більше ніде.

Площа Кирила і Мефодія

Площа Кирила і Мефодія

А — атракції

Як для невеличкого містечка, у Мукачево є на що подивитися. Одно- і двоповерхові кольорові будиночки з коричневими дахами, аркадами та ліпниною створюють саме ту атмосферу провінційного міста, яка підкуповує затишком і спокоєм. У центрі можна прогулятися пішохідним бульваром і площею з фісташкового кольору міською ратушею. Також тут височіє костел покровителя міста Святого Мартіна. Недалеко знаходяться Свято-Миколаївський жіночий і Василіанський монастирі, церква Успіння Пресвятої Богородиці, Мукачівський драмтеатр, колишня резиденція князів Ракоці "Білий палац", дегустаційний зал в музеї "Медовий дім", де можна спробувати різні сорти карпатського меду, медовуху, медовий бальзам. Особливо прекрасне місто наприкінці весни, коли старовинний антураж наповнюється рожевими хмарами квітучої сакури і п’янким ароматом магнолій.

Вид на міську Ратушу

Міська ратуша

вул. Пушкіна

Ч — червоне вино

Мукачево — місто, де вино ллється рікою. Щороку в січні тут на головній площі відбувається одна з найцікавіших зимових подій Закарпаття — фестиваль "Червоне вино". Дегустація напоїв поєднується з колядками та вертепом і перетворюється у грандіозне народне гуляння. Червоне, рожеве і біле, сухе і солодке, холодне і гаряче вино, яке розливають із бочок, пляшок, термосів та кубків — сотні поціновувачів благородного напою заряджаються здоров’ям на цілий рік, адже, як вважають закарпатці, вино — найкращі ліки від усіх хвороб.

Закарпатський обласний драматичний театр

Вид на вул. Пушкіна

Палац князів Ракоци (Білий дім)

Е — синтез етнокультур

У місті проживає багато національних груп, серед яких українці, росіяни, угорці, русини, цигани. Тут діє більше десяти конфесій. І розмовляють більш ніж на тринадцяти мовах. Завдяки цьому Мукачево наділене незвичайним колоритом багатонаціонального міста, який втілюється скрізь: в культурі, архітектурі, кухні й манері спілкуватися.

Росвигівський фонтан

Православна церква

Протестантська церква

В — відкритість та гостинна атмосфера

Поліетнічність населення створює у місті відкриту і гостинну атмосферу. Тут вам з радістю підкажуть дорогу, розкажуть останні новини, поцікавляться вашими справами, незалежно від того, чи ви місцевий, чи проїздом у Мукачево.

Вул. Грушевського

Парк Перемоги

О — обов’язковий для відвідування

Велич мурів, захоплююча історія, дивовижні легенди та чудові краєвиди, що відкриваються із замкової гори, — побувати в Мукачево і відвідати замок Паланок — насолода для емоцій, яку варто собі дозволити.