Add organization Report…
Menu
27 september 2017

Одеса місто, яке варто відвідати

Про Одесу вже стільки всього сказано, що, напевно, кожен знає, наскільки це колоритне місто. Складно обрати, що в ньому найкраще — море чи Дерибасівська, численні пам’ятники або театри, архітектура в цілому чи окремо взяті ансамблі, а, можливо, люди, які славляться влучним гумором.

Пам’ятник засновникам Одеси

вул. Катерининська

вул. Сабанеїв Міст

Маєток А. Я. Поммера

Височезні будівлі у старовинному стилі, ковані дорожні вказівники й вуличні ліхтарі, шум прибою і гарячий пісок — все це Одеса — місто, в яке закохуєшся з першого погляду. Обійти його за день просто неможливо, адже стільки всього хочеться побачити. Театри, палаци, пам’ятники, а ще — затишні кафе, гучні паби, вишукані ресторани, і, звичайно, — море.

Висотні будинки в Одесі

Місце, де зосереджений, напевно, увесь центр розваг, — знаменита чи не на увесь світ вулиця Дерибасівська, де синхронно переплелися історія і сучасність, а кожен дворик і будинок просякнуті духом давнини.

Одеський міський сад, вул. Дерибасівська

Одеський міський сад, вул. Дерибасівська

Побувати тут після заходу сонця і не втратити голову — просто неможливо. Ввечері звичайна вулиця перетворюється на осередок масових гулянь. Сяють вуличні ліхтарі, підвісні лампочки і настільні лампи на літніх майданчиках кафе й ресторанів, а на деревах — ілюмінація у вигляді метеликів. Звідусіль лунає гучна музика, виступають вуличні музиканти, проходять розіграші подарунків, а ще — можна покататися на конях і поні. Відчуття від побаченого просто неймовірні — аж дух перехоплює. Враження, ніби ви опинилися на грандіозному святкуванні, на яке вийшло ледь не все місто.

вул. Дерибасівська

вул. Дерибасівська

вул. Дерибасівська

вул. Дерибасівська

Саме на Дерибасівській знаходиться знаменитий дванадцятий стілець із однойменного роману Ільфа і Петрова, на якому можна і посидіти, й сфотографуватися, але спочатку потрібно дочекатися своєї черги.

Площа ім. Остапа Бендера

Пам’ятник Ільфу і Петрову "12-й стілець"

Гуляючи по місту, не забувайте роззиратися на всі боки, адже кожен будинок унікальний. Фасади оздоблені ліпниною, колонами, невеликими статуями, а подекуди цілими сюжетними малюнками. Дивитися — не передивитися.

Чого лише вартий Одеський національний академічний театр опери та балету, побудований у далекому 1887 році в стилі віденського бароко. Це один із найкрасивіших оперних театрів Європи. Дивлячись на велич і красу будівлі, так і хочеться побувати на одній із вистав, зануритися в атмосферу вічного і прекрасного. Унікальна акустика дозволяє почути зі сцени в будь-якому куточку залу навіть шепіт.

 Одеський національний академічний театр опери та балету

 Одеський національний академічний театр опери та балету

 Одеський національний академічний театр опери та балету

Після культурного відпочинку можна прогулятися одним із найстаріших одеських парків, що поблизу Оперного театру. Чисті алеї, акуратні зручні лавочки, а в самому центрі парку — музичний фонтан. Після дев’ятої вечора вода під музику переливається різними кольорами, створюючи захопливі картини.

Фонтан біля Оперного театру

Ще один символ Одеси — Потьомкінські сходи, що стали всесвітньо відомими завдяки кінострічці Сергія Ейзенштейна "Броненосець Потьомкін". Побудовані князем Воронцовим в подарунок дружині сходи довжиною 142 і висотою 24 метри вражають масштабністю. Тут завжди багато людей, переважно туристів, а з верхніх сходинок відкривається неповторний краєвид на акваторію морського порту. Фотознімок на Потьомкінських сходах є, напевно, в усіх, хто хоч раз побував в Одесі.

Потьомкінські сходи

Вид на морвокзал

Поряд із Потьомкінськими сходами — Тещин міст, що облюбували закохані романтики. За однією з легенд, він побудований спеціально для голови міськкому партії Михайла Синиці, який по мосту навідувався до тещі на млинці. Одесити вірять, якщо молодята в день весілля повісять на мосту замочок з іменами й датою одруження, їхнє кохання буде вічним і міцним, як цей замок. Міст дуже вузький і довгий, а тому під час сильного вітру здається, ніби він розгойдується.

Пам’ятник Дюку де Рішельє

Одеський фунікулер

Спустившись 192-ма сходинками, ви опинитесь біля морського порту. Від його масштабу перехоплює дух: величезні ангари й техніка, вантажні кораблі — емоції не передати словами. Люди біля нього здаються крихітними і мініатюрними.

Морський порт

Морський порт

Ну, а трішки далі — пляжі, які простяглися вздовж усього узбережжя. Південне сонце, гарячий пісок й насичене морем повітря — хочеться, аби ці дорогоцінні хвилини насолоди тривали вічно.

Пляж "Ланжерон"

Пляж "Ланжерон"

Якщо ви відпочиваєте з дітьми, без батута не обійдеться. Розважальні комплекси, ігрові майданчики, атракціони, аквапарки, дельфінарії — тут є все, що забажає ваше чадо. Відразу біля лінії пляжу є кафе, ресторани, продаються сувеніри, солодощі й охолоджувальні напої.

Дельфінарій "НЕМО"

Готель "Nemo Resort & Spa"

Пляж "Ланжерон"

Пляж "Ланжерон"

В Одесі є ще багато цікавих, вартих вашої уваги місць — канатна дорога, катакомби, пам’ятник дружині моряка з дитиною на руках і "Золоте дитя", а також ринок "Привоз", що з’явився ще у 1827 році. Місцеві жителі люблять жартувати, мовляв, на питання, чи свіжа риба, у відповідь почуєте: "Шо за питання? Тільки шо з моря". Про це місце ходить багато цікавих історій, одна з яких говорить, що серед торгових рядів закопаний скарб колишнього власника ринку Якова Пілермана.

"Event cafe"

"Amsterdam hotel & restaurant"

"Mozart restaurant"

Ринок "Привоз"

Одеса — курортне місто, що береже свою історію. Архітектура, пейзажі і навіть повітря тут здаються іншими. Це місто, куди хочеться повертатися знову і знову — полежати на сонечку, плюснутися у синю безодню, відчути її неповторний колорит.