Add organization Report…
Menu
10 november 2016

Подорож у чарівні Чернівці

Чернівці — старовинне й водночас сучасне місто, що розкинулося на мальовничих берегах річки Прут. Чаруюче, мрійливе і безмежно багате на красиві будівлі, історичні пам’ятки, гостроверхі храми та собори, музеї, театри, стильні кафешки й комфортабельні готелі. Місто, де не буде нудно гостям і туристам, та й самі жителі в захваті від навколишніх красот. Затишними вуличками ще витає дух колишніх віків, ніби й стільки надбань 20-го століття навколо, а скрізь відчувається первозданний колорит, кожен куточок має свою історію, огорнуту цікавими легендами. 

З центральної площі починається єдина в Чернівцях пішохідна вулиця, на якій не зустрінеш жодного автомобіля. Ще кілька століть тому двірники щоранку мили бруківку з милом, аби тут могли прогулюватися знатні вельможі. Через це вулиця довгий час називалася Панською. За легендою, її навіть підмітали букетами троянд, а простолюду було заборонено ступати на бруківку в немитому взутті. Після реконструкції у 1936 році вулицю перейменували на честь української письменниці Ольги Кобилянської, і зараз нею може пройтися кожен охочий.

Чернівці дуже зелене місто, адже значну його територію займають парки, сквери, сади, алеї та квітники. Дев’ять об’єктів визнані пам’ятками садово-паркового мистецтва, тут є ботанічний сад ЧНУ імені Юрія Федьковича з унікальною оранжереєю і рідкісними реліктовими рослинами.

Центральна площа

Ось уже майже два століття Центральна площа вважається серцем міста. Архітектурний ансамбль майдану почав формуватися на межі XVIII–XIX століть, але справді європейського вигляду площа набула лише після спорудження тут у 40-х роках ратуші у стилі пізнього класицизму, з високою баштою та внутрішнім двориком. З балкона вежі щодня, рівно о 12 годині, сурмач у буковинському народному одязі виграє на трубі мелодію "Марічки".

Театральна площа

Ще два століття тому на цьому місці шумів густий ліс. Згодом у міській околиці, яку стали гучно іменувати площею Єлизавети, дислокувалися військові склади з провіантом, а з розквітом торгівлі площу зайняли торговці рибою, через що її називали Фішпляц. У 2000 році на Театральній площі з’явилася "Алея зірок" — майстрів мистецтв Буковини, під час відкриття якої "засвітили" 31 зірку. Тепер тут періодично запалюються нові зірки — славетні співаки, музиканти, люди добре відомі як в Україні, так і у всій Європі.

Обласна адміністрація

За колишньою торгово-ремісничою палатою в оточенні чотирьох вулиць розташувалася монументальна кам’яниця обласної адміністрації. Зовнішні стіни облицьовані червоною і зеленою глазурованою цеглою, фасад прикрашають різнокольорові майолікові вставки з квітами і написами латиною, а охороняють усю цю красу два величних леви, що сидять біля головного входу в будівлю.

Музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської

Напевно, свого часу Ольга Кобилянська дуже припала до душі чернівчанам, адже окрім пішохідної вулиці, в її честь назвали й Музично-драматичний театр. Ще ззовні споруда приваблює своїм розкішним фасадом: ефектні скульптури, що немов живі розповідають цілі історії, масивні колони, оригінальний купольний дах. Спроектована віденськими архітекторами Гельмером і Фельнером така побудова має велику архітектурну цінність. Всередині театр теж вражає красою, багато світла і золота додають йому ще більшого шику. Тут постійно проходять цікаві дійства, у репертуарі українська та зарубіжна класика, різножанрові вистави сучасних авторів.

Кафедральний собор Святого Духа

Поблизу Краєзнавчого музею знаходиться одна з наймонументальніших споруд міста — Кафедральний собор Святого Духа, який захоплює своєю неповторною красою. Побудований храм у стилі італійського ренесансу, а домінантою архітектурної композиції є ошатний купол заввишки 46 м.

У Кафедральному соборі й досі зберігаються деякі православні реліквії: раки з частинками мощей святої великомучениці Варвари, святого великомученика Пантелеймона, преподобного Іова, ігумена Почаївського; виносний дубовий хрест із часткою Животворного Древа, освячений у храмі Воскресіння Господнього в Єрусалимі.

Ще однією окрасою і духовною святинею міста є Собор Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ. Це перша на Буковині греко-католицька церква з багатою, понад 190-річною історією. Будівництво розпочалося ще 1 травня 1820 року. Спочатку храм називали на честь святих Петра і Павла, а з 1937 року його перейменували на Собор Успіння Пресвятої Богородиці. Церкву спорудили у стилі ампір, а на початку 40-х років минулого століття добудували вже у стилі українського бароко.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича користується неабиякою популярністю серед студентів і дуже приваблює туристів своєю особливою архітектурою. Згідно з указом австрійського цісаря Франса Йосифа університет вперше відкрив свої двері для студентів у жовтні 1875 року. На той час тут було всього три факультети: філософський, теологічний та юридичний. Сьогодні в ЧНУ функціонує 16 факультетів і навчається майже 13 тисяч студентів на 61 спеціальності. Також у складі університету діє Чернівецьке педагогічне училище.

Нічне місто

По-особливому виглядають Чернівці після заходу сонця, тисячі ліхтариків і мерехтливих вогнів надають місту ще більшої загадковості. Здається, ніби прогулюєшся вуличками Відня чи навіть Парижа. Старовинні дворики чарують своїм шармом, доріжки, вимощені бруківкою, квітучі вазони посеред вулиць, які наче сторожі, охороняють спокій жителів, фасади будівель, кожна архітектурна деталь яких у напівсвітлі відкривається по-новому. Недаремно Чернівці такі популярні серед туристів. Тут чарівно…