Add organization Report…
Menu
18 april 2018

Poznajmy się z Poznaniem саме час познайомитися з Познаню! Частина I

Познань — це не лише історія минулих століть і драматичних подій. Сьогодні — це різноманітне, жваве, цікаве і сучасне місто, де на фоні визначних пам’яток вирує активне урбаністичне життя. Привабливі кольорові будиночки, автентичне Старе місто, посмішки гостинних жителів, квіти і зелень, мистецькі витвори під відкритим небом. Познань притягує і чарує. Оскільки місто довгий час було під крилом Німецької імперії, це не могло не залишити відбиток на його архітектурі. Стриманий, але водночас багатий і динамічний німецький стиль надає особливого шарму вуличкам. Познань — ще й індустріальна столиця Великопольського воєводства: на її території виготовляються корабельні силові установки, вагони, тепловози і верстати. Місто славиться своїми продуктами харчування, виробництвом автопокришок, парфумерією, деревообробними підприємствами і поліграфією. Познань вважається досить перспективною і зручною для проживання та бізнесу. Тому тут не лише цікаво для туристів, а й ідеально для жителів.

Чим же захоплює Познань, і які місця варто відвідати?

Старий Ринок — третя за величиною площа у Польщі, поступається лише Варшавській і Краківській. Заснована ще у 1253 році, однак все розбудоване на той час було знищено за Другої світової війни, і те, що ми бачимо зараз — вміла реконструкція. Стара частина Познані розбігається дрібними вуличками від Ринкової площі. Домінуюча окраса — ратуш у стилі ренесансу, зведена за проектом італійського архітектора Яна Квадро у 1550–1560 роках. Оригінальний фасад оздоблений трьома вежами з великим орлом на вершечку шпиля найвищої і незвичайним годинником, а поряд красуються барвисті будиночки, які надають строгому стилю певної невимушеності. Відразу за ратушею можна побачити споруду, де були розміщені Міські ваги, Вага Мєйска, ними контролювали вагу товарів, що продавали на ринку. На місці давніх суконних рядів і зброярні побудовано сучасні виставкові павільйони. З 1880 року аж до 1995 року через Старий ринок курсували трамваї, тепер це зона пішохідного руху. Прикрашають площу чотири фонтани: Прозерпіни, Нептуна, Марса і Аполлона.

У багатьох кам’яницях сьогодні — крамнички і гастрономічні заклади: ресторани, паби, кав’ярні. У червні на Старому Ринку і прилеглих вуличках розкладають свій крам учасники Свентоянського ярмарку, започаткованого ще у Середньовіччі, тривають виступи театрів у рамках фестивалю Мальта, гуртів і мандрівних артистів з усього світу. Увечері площа прегарно освітлена, а на літніх майданчиках відкритих допізна кав’ярень відпочивають гості й мешканці міста.

Stary Browar. Познань дуже популярна різноманітними лофтами, що стали фішкою міста. У багатьох районах можна побачити незвичайні покинуті фабрики і магазини, у яких зараз процвітають галереї, концертні майданчики і торгові центри. Найбільшим серед познанських лофтів вважається Stary Browar — центр торгівлі, мистецтва і бізнесу. Тут життя зустрічається із мистецтвом. Старий Бровар реалізовано на основі Ідеї 50 50, яка належить відомому в цій частині Європи приватному колекціонеру мистецтва Гражині Кульчик. Ідея 50 50 є філософською базою усіх її проектів і означає, що 50% кожного з них становитиме мистецтво, а інші 50% займатиме специфіка підприємства. Збалансування обох першоооснов дає можливість стикатися з мистецтвом у щоденних ситуаціях, так і в Старому Броварі, де комплементарним елементом є бізнес.

Старий Бровар — візитівка Ідеї 50 50, і одночасно простір, що є претекстом до зустрічі з мистецтвом. Можна торкатися, слухати, споглядати, і що найважливіше, брати участь у його створенні: під час кавування з найближчими, бізнес-ланчу, шопінгу з найкращою подругою, концерту чи вечірнього сеансу кіно з коханою людиною.

Старий Бровар збудовано на місці старовинного пивоварного заводу. Зараз — це понад 200 магазинів, кілька ресторанів і кав’ярень, театр, концертна зала, виставкові зали, вісім кінозалів, готель Blow Up Hall 50 50, три музичні клуби і старовинний парк — і все це в одному місці у центрі Познані, в незвичному архітектурному просторі броварні Huggera. Дизайнери вирішили об’єднати акценти промислової архітектури дев’ятнадцятого століття з високотехнологічним стилем кінця двадцятого століття. Основні матеріали для оздоблення — червона цегла, метал, скло, багато різьби, інсталяцій, оригінальних деталей. У високому залі старого крила є особлива скульптура "Місячне сяйво" Ігоря Міторая — монументальний фрагмент людського обличчя за зразком статуй древніх героїв. Досить цікава композиція "Конфлікт між добром і злом", Пьотра Курка — чорно-біла мармурова лавка (придатна для сидіння), біля білої половини розміщений силует ворони, що відображає загальний конфлікт між добром (світлом) і злом (темрявою).

Завдяки відновленню оригінальної забудови Stary Browar вдало поєднує старе з новим, історію із сучасним дизайном. Постійно презентуючи мистецькі колекції творить нову якість — місце, в якому бізнес розвиває мистецтво, а мистецтво розвиває бізнес.

Скульптура "Конфлікт між добром і злом"

Скульптура "Місячне сяйво"

Фонтан Свободи. Улюблениця багатьох туристів — площа Свободи з фонтаном химерної форми. Такі сучасні споруди освіжають архітектурний ансамбль міста. Незвично і з викликом на фоні історичних будівель виглядає великий білосніжний фонтан, виконаний з двох 10-метрових крил із зігнутого скла. Дехто у такій формі вбачає вітрило, інші –  ворота. Вода обтікає весь фонтан, після чого стікає у неглибокий, площею понад 20 метрів басейн. Вся конструкція важить 700 тонн, а її будівництво вартувало 3,72 мільйони злотих. У фонтані є розділовий пішохідний міст, а там — лавка, на якій можна посидіти і відчути себе, наче всередині водоспаду. Метою авторів проекту було зробити фонтан анклавом тиші в центрі міста, щоб закритися, ніби у капсулі часу, і втекти від шуму та метушні. Увечері, крім приємного мікроклімату навколо, створеного витаючими в повітрі краплями води, можна насолодитися грою світла і кольорів, завдяки вмонтованим світлодіодним лампам.

Фонтан Свободи

Фонтан Свободи

Фонтан Свободи