Add organization Report…
Menu
19 january 2017

Траса Стельвіо Пасс — синтез краси і небезпеки

Подорожуючи Італією на авто, завзяті мандрівники обов’язково включають в свій маршрут невеличкий відрізок дороги на півночі країни. Від краси мальовничих пейзажів Альпійських гір із сніговими шапками на вершинах і кам’яними схилами, що плавно переходять у ліси і долини, перехоплює дихання. А круті повороти однієї з найнебезпечніших у світі трас кидають виклик впевненим водіям й стимулюють приплив адреналіну у пасажирів. Стельвіо Пасс — чудова можливість додати вашій подорожі дрібку екстриму.

Історія однієї з найдивовижніших європейських доріг розпочалася у 1820 році, коли влада Австрії вирішила з’єднати тодішню віддалену провінцію Ломбардію з рештою імперії. Будували Стельвіо Пасс швидко, у найактивніші періоди було задіяно біля двох з половиною тисяч робітників. На жаль, внаслідок складних погодних умов багато з них загинуло, на знак пам’яті перед в’їздом у перший тунель встановлено меморіальну дошку. До закінчення Першої світової війни дорога фактично виконувала роль кордону між Австро-Угорською імперією та Італійським королівством. А в період Другої світової війни за перевал ішли запеклі бої, адже контролювати його було надзвичайно важливо зі стратегічної точки зору.

Високогірна дорога через перевал Стельвіо простягається на 50 кілометрів. Проте головною її особливістю є висота — 2757 метрів у найвищій точці, що аж на 700 метрів вище за Говерлу. Користуватися трасою взимку і навесні неможливо, для проїзду вона відкрита лише у літній період, з кінця травня до кінця вересня. Майстерність водіїв випробовують 75 крутих поворотів і велика кількість вузьких ділянок, де розминутися двом автомобілям просто нереально. Впродовж останніх років дорогу модернізували: поруч із крутими поворотами облаштували невеликі "кишені" — з’їзди, що дозволяють пропустити зустрічний автомобіль і зробити рух комфортнішим.

Щоліта тут проходить етап Джиро д’Італія — однієї з наймасштабніших європейських велогонок. Понад вісім тисяч велосипедистів, долаючи круті повороти, намагаються якомога швидше дістатися до вершини Стельвіо.

Дорога Стельвіо Пасс тягнеться вздовж одного з найстаріших національних парків Італії — "Стельвіо". Незаймана природа величних гірських хребтів, зелених лісів, високогірних пасовищ і стрімких водних потоків, що стали домівкою для багатьох видів рослин і тварин — ще одне випробування для водіїв, що мають слідкувати за дорогою, не відволікаючись на навколишні пейзажі.

Перевал Стельвіо — один із найбільших лижних районів у Альпах. З травня по листопад численні траси, сучасні підйомники поруч із готелями і кучугури іскристого снігу притягують сюди тисячі любителів гірськолижного відпочинку.