Add organization Report…
Menu
18 november 2016

We need Christmas

We need Christmas, прочитала я у блозі на Instagram, присвяченому Празі. Під фото тогорічної ялинки назбиралося чимало коментарів. І правда — ми вже потребуємо Нового року і Різдва, ми потребуємо свята. Передусім мабуть тому, що потребуємо щастя. То чому б не почати вже створювати святковий настрій, як це роблять хоча б у сусідній Польщі?

До Польщі, як і до решти країн Євросоюзу святковий настрій приходить раніше, ніж на Україну, адже 6 грудня тут відзначають Миколайки, а Різдвяний святвечір — 24 грудня.

Святковий настрій — у першу чергу хороший. Що ж піднімає нам настрій? — речі прості, але красиві і приємні, милі серцю дрібнички, спогади з минулого року, передчуття змін, очікування чуда, здійснення дитячих мрій.

Як же святкують наші сусіди? — насамперед, довго. Майже від 1 листопада, і все починається з невловимих змін. Одразу після Хеловіну та відзначивши релігійне свято — День усіх Святих, країна починає налаштовуватися на різдвяний лад. Як відомо листопад — один із найдепресійніших місяців у році. Щоправда тут про депресію ніби ніхто і не знає, незважаючи на менш приємну погоду, містом снує безліч туристів, а групи школярів відвідують найбільший парк столиці — Лазенківський. Місто ще не впало у сірість, адже тут використовують різноманітні дари осені для оздоблення вулиць: прегарний пурпуровий і білий верес, яскраві гарбузи, насичені хризантеми, а ще свічки, фонарики і гірлянди. Кошички з квітами і зеленню можна побачити у листопаді чи не біля кожного кафе і ресторанчика.

Продумано висаджені дерева і кущі особливо радують у похмурі дні. Наприклад, акації довго стоять зеленими, декоративні дуби із брунатним, аж до кольору темного шоколаду, листям та кольорові кущі, вкриті ягодами просто не можуть не привертати уваги.

З початком листопаду зимові декори починають з’являтися у вітринах великих мережевих магазинів. І коли основний тренд задано, і наближається середина місяця, святкової оздоби стає дедалі більше. Саме в цей час поляки починають прикрашати домівки — щоб мати час натішитися і насолодитися святом, створити собі атмосферу комфорту і затишку.

У декоруванні переважають скандинавські мотиви: натуральні матеріали, стильні і водночас лаконічні форми, речі з ідеєю, із помислом, а не екстра-дорогі й типові. Серед найпопулярніших магазинів для покупки декорів: DUKA, Home&YouIKEA, Flying Tiger, a ще вироби місцевих майстрів. Цінується ручна робота, екологічні матеріали, цікаві задуми, практичність і функціональність, але разом з тим естетика. Крім ексклюзивних нетипових речей, користується популярністю натуральна косметика, свічки і книжки.

У цей же час на вулицях з’являються перші святкові гірлянди, яких щороку більшає: ялинки, сніжинки, зорі, гірлянди, кулі і вишукані парасольки, які красуються на Краківському передмісті. Ці декори можна побачити у багатьох зимових фільмах, знятих у Варшаві. До речі про кіно, — зайшовши до кав’ярні, у магазин взуття чи фітнес-центр, прийшовши до кінотеатру на новорічну прем’єру ви можете зустріти зірок місцевого кінематографу — так запросто, без пафосу і без охорони, целебрити відвідують ті ж самі заклади, що й інші мешканці столиці.

Свято починаєш відчувати не тільки в торгових центрах, які щороку змагаються між собою за прихильність і увагу відвідувачів, але й у звиклих мережевих кав’ярнях типу Starbucks, Costa Coffee і Caffe Nero. Завжди велелюдні, а тепер ще й частують відвідувачів зимовими напоями: гарячим шоколадом із зефіром, пряними чаями і сезонними солодощами. Напої на винос подають у стилізованих, тематичних стаканчиках.

Під кінець листопаду місто перетворюється на казку — увечері запалюються різдвяні вогники, а щасливі люди все частіше виходять на прогулянку. Адже ліхтарики і декори існують просто для того, щоб нам було приємно. І це дійсно приємно — прогулятися вечірніми вулицями Старого міста, такими урочистими й загадковими від ілюмінації.

Коли приїжджаєш до Польщі проймаєшся духом hygge, який поляки перейняли у данців — мистецтвом тішитися малими речами. "Hygge" — означає тепло, безпеку і радість. І хоча цього слова не існує ні в польській, ні в українській мові, ніщо не стоїть на перешкоді, щоб адаптувати його до власного стилю і спробувати жити якісним і щасливим життям по-своєму. Для тих, хто хоче дізнатися про Hygge більше — рекомендуємо книгу "Счастливы как датчане" на Google Play.

У грудні в торгових центрах та в Старому місті проходять святкові ярмарки, де молоді дизайнери і місцеві майстри продають свої роботи. Організовує ярмарки Plac Unii і Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy.

Вітрини міста в свята — особлива тема: красиві, продумані, насичені, милі і часом смішні.

Свята тривають довше і явно не залежать від кількості витрачених на покупки чи декори коштів. Свято повсюди, невидимо літає від вогника до вогника, видніється у кожному задоволеному усміху, у теплій розмові в затишній кав’ярні, у змістових і милих подарунках. Воно як щастя таке ж невидиме і легке, його так само важко знайти… може тому, що його можна тільки створити власноруч?