Add organization Report…
Menu
10 january 2017

Його величність Мілан — сплетіння моди, бізнесу та історії

Мілан — найбільше місто Італії, де гармонійно поєдналися велич славного минулого та динаміка і стиль сучасності. Позбавлений зайвого романтизму він став прекрасним місцем для шопінгу, ведення бізнесу чи будування кар’єри. Незважаючи на шалений ритм життя, столиця світової моди наділена своїм особливим шармом. Мода і футбол, історія і сьогодення — багатогранний Мілан вміє підкорювати серця.  

Тут із головою поринаєш у світ фешн-індустрії та розкоші. Двічі на рік, під час Тижнів моди, місто перетворюється на величезний подіум, збираючи модельєрів, моделей, стилістів, журналістів, що вирішують долю модників і модниць усього світу.

Центральна проща Мілана "Piazza del Duomo"

Кінний пам’ятник Віктора-Еммануїла II

Поїхати з Мілану без покупок — неможливо. Тутешній Квартал моди об’єднує кілька вулиць з розкішними бутиками найвідоміших дизайнерів. У богемному районі Брера щомісяця проходять антикварні ярмарки. Дизайнери-початківці облюбували район Інгроссо і в своїх магазинах влаштовують дні фантастичних розпродажів. А любителі старовини обожнюють район Навіглі. Тут продають меблі, картини, патефони, кухонне начиння і багато іншого. Його часто відвідують дизайнери інтер’єрів у пошуках різноманітних цікавинок для декору. Що вже казати про величезні універмаги і торгові центри, де можна купити все, чого душа забажає. І, звичайно ж, десятки аутлетів — магазинів і торгових центрів, що пропонують шалені знижки на одяг, взуття та аксесуари із попередніх колекцій відомих брендів. У центрі їх не зустрінеш, зате на околицях міста вибір величезний — як спатчів, що працюють безпосередньо з виробниками, так і сток-центрів, де продають товар за зниженими цінами.

Район Брера

Район Навіглі

Мілан — не лише мекка для шопоголіків, а й одне з найстаріших міст Італії, де збереглося багато унікальних історичних пам’яток. Найвідоміший оперний театр світу Ла Скала, ось уже три століття поспіль збирає справжніх поціновувачів оперного мистецтва. За звичайним непримітним фасадом ховається розкіш і велич — оббиті оксамитом крісла, щедро декоровані ліпниною і покриті позолотою стіни, багато дзеркал, величезна сцена, неймовірно дорогі костюми артистів. Особливу урочисту атмосферу створюють і самі глядачі — у театрі діє дрес-код, і якщо ви не у шикарному костюмі чи елегантній довгій сукні, готуйтеся ловити на собі несхвальні погляди оточуючих.

Театр Ла Скала

Церква Сан Бабіла

Церква Сан Феделе

Церква Сан Карло аль Корсо

Щоб поєднати шопінг і пізнавальний відпочинок, варто відвідати галерею Віктора-Еммануїла II. Наприкінці ХІХ століття перехрестя двох вулиць перетворилося у неокласичний пасаж під опуклим скляним куполом. Краса споруди захоплює — вражаюча тріумфальна арка на вході, напівпрозорий дах, крізь який пробивається приглушене світло, склепіння із алегоричними зображеннями науки, землеробства, мистецтва і технічного прогресу й схожа на справжній витвір мистецтва мозаїчна підлога. Раніше всередині працювали булочні та ремісницькі магазини, тепер їх замінили дорогі бутики і статусні ресторани. Туристам подобається галерея за те, що в перервах між покупками можна перепочити на лавці, розглядаючи деталі декору. Також тут частенько влаштовують концерти, виставки та покази під покровом скляних дахів.

Галерея Віктора-Еммануїла II

Галерея Віктора-Еммануїла II

Галерея Віктора-Еммануїла II

Галерея Віктора-Еммануїла II

Галерея Віктора-Еммануїла II

Навпроти галереї знаходиться невід’ємний символ міста і один із найпрекрасніших католицьких храмів — кафедральний собор Дуомо. Майже сім століть тривало будівництво цієї грандіозної споруди, що мала зміцнити італійську монархію і підвищити статус Мілана в релігійному середовищі. Цей надзвичайний пам’ятник архітектури, що поєднав у собі найкращі традиції готики й ренесансу, зачаровує своєю величчю. Білосніжна будівля з висоти пташиного польоту нагадує католицький хрест. Більше сотні шпилів та тисячі скульптур створюють неймовірну багатогранність, що розкривається поступово, з наближенням до собору. Зображення історичних особистостей, святих, мучеників, пророків і вірних символів середньовіччя горгуль і химер сплітаються у величезну композицію, яку можна розглядати безкінечно.

Кафедральний собор Дуомо

Кафедральний собор Дуомо

Кафедральний собор Дуомо

Кафедральний собор Дуомо

Всередині собор, який може вмістити до 40 тисяч парафіян, зустрічає прохолодою і приглушеним світлом. Відблиски барвистих вітражів, що ілюструють біблійні сюжети, химерно відображаються на підлозі і стінах. Величезний сонячний годинник зі знаками зодіаку, майстерно прикрашені саркофаги відомих людей минулого, велика реліквія над центральним вівтарем  — цвях, яким був розіп’ятий Ісус Христос. Усе це в поєднанні з картинами та фресками заворожує не менше, ніж зовнішнє оздоблення храму. Дах собору — найкращий оглядовий майданчик Мілана, звідки відкривається захоплююча панорама міста і ажурне мереживо шпилів. Найвищий з них, прикрашений позолоченою скульптурою покровительки міста Діви Марії, сягає у висоту більше сотні метрів.

Кафедральний собор Дуомо

Кафедральний собор Дуомо

Кафедральний собор Дуомо

Кафедральний собор Дуомо

Кафедральний собор Дуомо

Не поступається популярністю Дуомо і церква Санта Марія делле Граціє. Збудований наприкінці 15 століття готичний храм хоч і досить цікавий з точки зору архітектури, проте відвідують його, зазвичай, із однією метою — подивитися на легендарну "Таємну вечерю" Леонардо да Вінчі. Зображення сцени останньої вечері Христа зі своїми учнями, що почало осипатися вже через кілька років після створення, пережило багато руйнувань і реставрацій. Сьогодні це лише тінь початкового задуму автора. Проте і зараз вона приваблює унікальністю композиції, промальованими деталями та легендою про обличчя Ісуса Христа й Іуди, що змальовувалися з однієї людини.

Церква Санта Марія делле Граціє

Церква Санта Марія делле Граціє

Церква Санта Марія делле Граціє

Генію Леонардо да Вінчі присвячений Музей науки і техніки. Знаходиться він на території монастиря Сан-Вітторе, і основну частину експозиції займають винаходи, креслення, ескізи, художні та технічні напрацювання талановитого майстра.

Музей науки і техніки

Музей науки і техніки

Музей науки і техніки

Пам’ятник Леонарду да Вінчі

Ще одна визначна пам’ятка міста — величний замок Сфорца. За сім століть своєї історії він бачив злети і падіння правлячих династій, революції і народні повстання, відчув дотик рук талановитих митців і потерпів занепад військової казарми. Збудоване в середині XV століття родове гніздо герцогів Сфорца відповідає канонам свого часу: потужні фортечні стіни, високі сторожові вежі, вузькі бійниці віконець, а в обрисах замкових стін вгадується зубчаста "корона". Під’їзні доріжки прикрашає цікавий фонтан, доглянуті зелені галявини контрастують зі старовинними гарматами і все це обрамлене мальовничим садом. Всередині замку працює сім різних експозицій і можна насолодитися колекцією полотен італійських митців, скульптурами і фресками майстрів Ренесансу, антикварними музичними інструментами.

Замок Сфорца

Замок Сфорца

Замок Сфорца

Замок Сфорца


Мілан — місто, де гармонійно поєдналися минуле і сучасність. Житловий комплекс "Вертикальний ліс", у якому на двох будинках висаджено майже тисячу дерев, хмарочос Піреллі, що став символом технічного прогресу, вежа Веласка, яка спростовує канони будівництва хмарочосів і при висоті близько сотні метрів потовщується у верхній третині, стадіон "Сан-Сіро", що став домом для команд-чемпіонів "Мілана" та "Інтера" і багато інших модернових споруд в комплексі з прекрасними й загадковими пам’ятками історії створюють неповторний образ Мілана.

Житловий комплекс "Вертикальний ліс"

Вежа "Веласка"

Хмарочос "Піреллі"

Стадіон "Сан-Сіро"