Add organization Report…
Menu
16 may 2017

Загадкова окраса мальовничого Закарпаття

Серед мальовничої природи Закарпаття розкинулося старовинне Мукачево, у серці якого знаходиться одна із окрас регіону — замок "Паланок". Неприступна європейська фортеця, осередок угорського повстанського руху, австрійська політична в’язниця, чехословацька військова база, радянське сільськогосподарське профтехучилище — за свою довгу історію він встиг приміряти безліч ролей.

В’їзна брама в Нижній замок

Середній двір замку Паланок 

В’їзна брама в Середній замок

Свою ж назву — "Паланок" — замок отримав від дубового частоколу, яким був обнесений рів навколо замкової гори. Будівля, згадки про яку літописи фіксують ще в ХІ столітті, поділена на чотири рівні: найстаріший Верхній замок, молодша Середня тераса, Нижній замок й передворотній. Таким розмірам фортеці не варто дивуватися, адже вона не лише була домом аристократів, прислуги, майстрів і солдатів, а й у разі нападу ворога мала стати укриттям для жителів навколишніх земель.

Вид на середній двір замку 

Корпус палацового комплексу замку 

Статуя Федора Коріатовича

Середній двір замку Паланок 

Скульптура Ілоні Зріні та Ференцу ІІ Ракоці 

Палацова відкрита галерея замку Паланок

Час і війни знищили високі донжони і вежі "Паланка". Тепер лише руїни укріплень нагадують про роки минулої слави, а білосніжна будівля перетворилася на величезний музей історії, етнографії й побуту мешканців Мукачева зокрема і Закарпаття в цілому. Також тут діють виставки сучасної скульптури, а у картинній галереї експонуються полотна видатних українських, угорських, польських живописців, колекція ікон XVIII–ХІХ століть.

Башта Федора Коріатовича

Зовнішній мур замку

Монумент "Птах Турул"

Туристи й місцеві жителі приїжджають сюди доторкнутися до історії, поблукати численними підземеллями і коридорами, навідатись у старовинні винні підвали й послухати численні легенди та перекази, якими обріс замок за роки свого існування. Одна з них про глибоченний (85 м) колодязь, що знаходиться у дворі Нижнього замку. Подейкують, що копачі довго не могли дістатися до води. Князь був у розпачі й уже хотів припинити усі роботи, але одного разу з’явився чорт, який пообіцяв заповнити колодязь водою за мішок золота. Платити не було чим — казна виявилася порожньою. Залишилися лише дві золоті монетки. Тому чорта вирішили обдурити. Він же не уточнив, скільки саме має бути золота у мішку. От йому ті дві останні монети й віддали. Чорт страшенно обурився, але було пізно — угода підписана. З криком: "Все одно води не питимете!" — він стрибнув у колодязь. Відтоді вечорами звідти долинають дивні звуки — то чорт виє від злості. До речі, неподалік знаходиться пам’ятник хитруну, що обдурив чорта, Федору Корятовичу. Отримавши наприкінці XІV століття ці землі, литовсько-руський князь облагородив і укріпив замок, перетворивши його на неприступну твердиню. Кажуть, що у цьому замку він відповідає за здійснення бажань. Якщо потриматися за його відполірований до блиску сотнями туристів вказівний палець і загадати бажання, то воно неодмінно здійсниться.

Колодязь Федора Коріатовича 

Верхній двір замку Паланок 

Годинникова вежа

Середній двір замку Паланок 

А ще замок — це чудовий оглядовий майданчик, з якого відкривається прекрасна панорама міста. Невисокі будинки з різнокольоровими дахами, вимощені бруківкою вулички на березі темно-бірюзової річки Латориці, що потопають у зелені, навколишні всіяні лісами гори й пагорби — так по-казковому виглядає Мукачево з висоти верхньої тераси. Тут на центральному бастіоні разом із туристами гордо вдивляється у місто вилита з бронзи мудра княгиня Ілона Зрініі з сином Ференцом Ракоці ІІ. Наприкінці XVІІ століття ця тендітна жінка три роки керувала обороною замку, який взяли в облогу австрійці, і стала символом незборимості духу для кожного угорця. Недалеко встановлений величний монумент орла-турула, який тримає меч. Цей птах — національний символ угорців. Згідно з переказами, саме він приніс шаблю Ференцу Ракоці, сину відважної княгині, і той, продовживши справу батьків, став відомим борцем за незалежність свого народу.

Оглядовий майданчик

Краєвид на місто

Краєвид на місто

Краєвид на місто

Чарівна природа, повна загадок історія й незвичайна атмосфера затишного Закарпаття стануть чудовими супутниками для кожного, хто бажає втекти від примхливої погоди цьогорічної української весни.

По дорозі в Мукачево, Закарпатська область

По дорозі в Мукачево, Закарпатська область

По дорозі в Мукачево, Закарпатська область