Add organization Report…
Menu
13 december 2016

Закохайтеся у Будапешт

На березі Дунаю, в долині, оточеній Карпатами й Альпами, розташувалася одна з найпрекрасніших столиць Європи — Будапешт. Старовинні барокові квартали з величними палацами, розкішні храми, що зберегли в своїх позеленілих бронзових куполах дух віків, неприступні укріплення та незвичайні пам’ятники на фоні мальовничої природи. "Побачити і померти"? Надто банально. "Приїхати, побачити і… закохатися" — це про Будапешт.

Нічний Будапешт

Нічний Будапешт

Він чарівний у будь-яку пору року та час доби. Приїхавши сюди влітку, ви зможете сповна  віддатися містичній атмосфері старого міста, поблукати затишними вуличками, милуючись розкішним оздобленням будинків, відкрити секрети минувшини, відвідавши визначні пам’ятки, насолодитись романтичним краєвидом нічного міста, посидівши на набережній з келихом вина.

Будівля Угорського Парламенту

Будівля Угорського Парламенту

Помпезність і велич — основні характеристики архітектури Будапешту. Грандіозна будівля Угорського Парламенту поєднала елементи неоготики, бароко та ренесансу і стала одним з найцікавіших зразків стилю еклектики. Зовнішній фасад оздоблено скульптурами угорських королів, трансильванських князів, знаменитих воїнів і полководців. Всередині споруди є десять внутрішніх дворів і майже 700 приміщень, найбільшим з яких є купольна зала, де проводяться урочисті прийоми і засідання. Облицьований деревом і мармуром, прикрашений позолотою, мозаїками, фресками й картинами. Щодня із настанням темряви фасад Парламенту підсвічується десятками прожекторів, що додає йому таємничості і підкреслює його значущість для угорського народу.

Будівля Угорського Парламенту

Будівля Угорського Парламенту

Будівля Угорського Парламенту

Будівля Угорського Парламенту

Будівля Угорського Парламенту

Будівля Угорського Парламенту

Кінна статуя Ференца Ракоці

Етнографічний музей

Скульптурна композиція героям революції 1848 року

Етнографічний музей

Академія наук Угорщини

Базиліка св. Іштвана

Ще однією знаковою пам’яткою і найулюбленішим місцем  туристів є грандіозна Будайська фортеця, де зосереджено цілий комплекс захоплюючих архітектурних ансамблів: Королівський палац, Рибальський бастіон, церква Святого Матьяша, площа Святої Трійці з Чумним стовпом, палац Шандора і Будинок угорських вин.

Королівський палац

Фунікулер до Будайської фортеці

Будайська фортеця

Напевно, в Європі немає королівської резиденції, що руйнувалася стільки ж разів, як Королівський палац. І щоразу його вперто відновлювали, додаючи нові споруди та архітектурні елементи. Масивний комплекс палацу, увінчаний величезним куполом, містить безліч арок, воріт, фонтанів і скульптурних композицій. Проте нині це лише скромний спогад про велич довоєнних років, в якому розташувалися Історичний музей Будапешта, Угорська національна галерея і Державна бібліотека імені Сечені.

Королівський палац

Королівський палац

Вигляд на Дунай із Будайської фортеці

Бажаючим помилуватися незрівнянними панорамами Дунаю та Пешта варто піднятися на Рибальський бастіон. Збудована на початку ХХ ст. на місці середньовічного рибного ринку будівля бастіону зі своїми білосніжними вежами та арками нагадує декорацію із Діснеївського мультфільму.

Рибальський бастіон

Вигляд на Дунай із Рибальського бастіону

Недалеко розташована старовинна католицька церква Святого Матьяша. Будівля храму також пережила чимало воєн і руйнувань, остаточно була перебудована у ХVІІІ ст. Готична архітектура, химерна ліпнина, кольоровий дах із черепиці, висока білосніжна дзвіниця — тут є на що подивитися.

Церква Святого Матьяша

Церква Святого Матьяша

Площа Святої Трійці з Чумним стовпом

Невід’ємним атрибутом перлини Дунаю є мости. Відкритий напередодні об’єднання Буди, Обуди і Пешта Ланцюговий міст Сечені став однією з ключових частин угорської історії. Тут відбувалися демонстрації, революційні заворушення, а під час Другої Світової він був повністю зруйнований.

Ланцюговий міст Сечені


Ланцюговий міст Сечені

Зараз міст Сечені є центром міського життя. Літом у вихідні дні на його майданчику відбуваються ярмарки, фестивалі та інші заходи. Численні туристи полюбляють це місце за пов’язані з ним прикмети: бажання обов’язково здійсниться, якщо загадати його, пропливаючи під мостом. Також подейкують, якщо чоловік, що жодного разу, навіть подумки, не зрадив дружині, пройде між кам’яними левами-охоронцями мосту, вони заричать. Як ви розумієте, за 150 років існування переправи такого ще не траплялося.

Budapest Eye

Цитадель

Цитадель і Статуя Свободи

Площа Свободи

Пам’ятник Імре Надю

Монумент радянським воїнам визволителям на площі Свободи

Скульптурна композиція героям революції 1848 року

Пам’ятник жертвам фашизму на площі Свободи

Будапешт — єдина у Європі столиця-курорт. На території міста з-під землі б’ють сотні термальних джерел, відомих на увесь світ своїми корисними властивостями. Ще дві тисячі років тому римські легіонери тут заліковували свої рани. У часи правління турків Будапешт став справжньою Меккою для хворих, що страждали від ревматизму, проблем опорно-рухового апарату та серцево-суддиної системи. Завдяки своїй архітектурі та оздобленню більшість купалень схожі на музеї мистецтва, що дозволяє їхнім відвідувачам отримувати від перебування не лише фізичне, а й естетичне задоволення.

Набережна Дунаю

Меморіал на згадку про жертви Голокосту — "Взуття на набережній Дунаю". Встановлений в 2005 році на березі Дунаю.