Add organization Report…
Menu
15 december 2016

Зимова казка у Будапешті

Щоб відчути дух справжнього католицького Різдва та поринути з головою у казкову атмосферу свята, відвідайте Будапешт у грудні. Вже в листопаді тут починається справжній різдвяний переворот. Місто, де щоночі запалюються тисячі лампочок, перетворюючи його на захоплюючу декорацію для романтичного і трохи екстравагантного фільму, перед Різдвом просто потопає у вогнях. Гірлянди скрізь — на будинках і вздовж доріг, у вікнах і вітринах, на стовпах і деревах. Навіть трамваї одягаються у яскраві вогники.

Однак не лише святкове вбрання міста так вабить сюди туристів. Напередодні Різдва головні площі міста обертаються на фестиваль їжі й народної культури — у Будапешті відкриваються святкові ярмарки.

Вже довгі роки найколоритнішим та найпопулярнішим у світі лишається ярмарок на площі  Верешмарт. Затишна атмосфера, музика, народні майстри, та багато, дуже багато їжі притягують туристів і місцевих жителів. Взагалі, ярмарок — найкраща можливість познайомитися з кухнею та традиціями країни. Угорці, без сумніву, обожнюють м’ясо: смажені гусячі стегенця, свинячу гомілку, домашню ковбаску з гриля, яловичину і салямі. Тут можна спробувати смажені каштани, угорський гуляш у хлібцях, паприку (фарширований болгарський перець), смажений у качиному жирі гарбуз із пряним насінням, картопляні плачинди, сандвіч із бараниною та кремом зі смаженої паприки. Солодощів також безліч: марципани, трубчасті калачі, різдвяні рулети, штрудлі, медові пряники. Обов’язково потрібно скуштувати традиційну булочку і різдвяний пунш крампампулі.

Щодня на вас чекають різноманітні видовища, конкурси, фольклорна, джазова і класична музика. Зранку у неділю та суботу проходять лялькові вистави для дітей. Чисельні кіоски переповнені традиційними угорськими сувенірами. Вироби з дерева, усілякі іграшки, розмальований посуд, вишиті скатертини і рушники перетворюють цю частину ярмарку на музей народної творчості.

Біля базиліки Святого Іштвана проходить інший ярмарок. Тут є безкоштовна ковзанка і смачні різдвяні страви, але родзинкою зібрання є зворушливі різдвяні сюжети, які оживають увечері на велетенському екрані, яким служить білосніжна церква.

Ярмарки проходять і на площі Ференца Ліста, вулиці Деак Ференц, біля замку Вайдахун’яд та на площі Фе. Безкоштовні катки, щонедільні концерти, виступи театру маріонеток, продаж виробів з кераміки, шкіри, скла, дерева, різноманітних трав та інших природніх матеріалів, і багато, страшенно багато вина. Скрізь панує запаморочливий запах глінтвейну. Взимку його продають скрізь. Усі ходять із маленькими склянками чи чашками, і справа тут зовсім не в холоді чи бажанні зігрітися. Просто він став особливим атрибутом міста і свята у ньому.

Різдво в Будапешті зустрічають по-сімейному. Усі вирушають у гості до рідні, тому вулиці пустіють, на час свята зачиняється більшість ярмарків, не працюють магазини й супермаркети, зупиняється громадський транспорт.

У новорічну ніч місто не спить. Жителі й туристи збираються на головних площах із келихами шампанського, веселяться до самого ранку на вечірках і в барах, клубах і ресторанах, адже практично кожен заклад запрошує на святкування із живою музикою та шоу-програмою. І щоб відчути просякнуту пряним вином атмосферу масового гуляння, варто приїжджати сюди до 24 грудня або ж ближче до Нового року.

Чарівний Будапешт не лишає байдужим. Незвичайна культура, приємні, дружелюбні люди, чарівні пейзажі нічного міста і прекрасні архітектурні пам’ятки — хто сказав, що казки не буває?

Нічний Будапешт

Панорама міста

Сучасна архітектура Будапешту

Міський транспорт