Dodaj firmę Zgłoś…
Menu
23 lutego 2015

Польща. Лазенки найбільший і найкрасивіший парк Варшави

Лазенківський парк зачаровує своєю надзвичайною красою. Величну паркову територію площею 76 гектарів щороку відвідують тисячі туристів, що приїздять із різних куточків світу, аби приємно провести час, відпочити на природі насолоджуючись співом пташок і погодувати білочок. Парк приваблює у будь-яку пору року, навіть пізньої осені, коли природа скинула яскраве листя і готується до зимового сну. 

Лазенківський парк

Численні фонтанчики працюють до кінця осені

Королівські Лазенки — величезний парк із мальовничими алеями, каналами, водоймами і численними скульптурами. У різних частинах парку розташовані історичні будівлі. Найважливіша з них — Палац на воді, де була купальня великого коронного маршала Станіслава Геракла Любомирського. А за часів останнього з польських королів, Станіслава Августа Понятовського, вона стала одним із найкрасивіших палаців Варшави. Саме ця лазня XVII століття дала назву місцям біля підніжжя Уяздовського замку — їх почали називати Лазенками — купальнями. Лазенки були улюбленим місцем знаті, що воліла відпочивати не у величезних палацах, а в невеликих заміських резиденціях. Зараз парк відкрили для всіх. Літній сезон триває з 18 квітня до 17 жовтня, а зимовий з 1 січня до 17 квітня і з 18 жовтня до 31 грудня. У цей час ви можете відвідати:

Палац на воді

Палацова будівля розташована на штучному острові і з’єднана із парком двома аркадами мостів. Озеро "Лазенки" ділить палац на 2 частини: меншу північну і більшу південну. Фасад оздоблено фресками, колонадою, витонченими балконами. На даху — балюстрада і прямокутний блок бельведера — невеличкий майданчик, з якого відкривається розкішний краєвид. Влітку можна поплавати каналами на гондолі, погодувати качок і лебедів. Біля палацу є цікавий сонячний годинник і фонтан, куди всі охочі кидають монетки, щоб повернутися до Лазенок знову.

Палац на воді

Палац на воді

Над озером під відкритим небом, розташований амфітеатр зі статуями античних поетів. Амфітеатр відокремлений від сцени протокою, щоб під час вистав можна було використовувати човни.  

На території парку є Стара Оранжерея і Мисливський палац, зведений для короля Станіслава Августа Понятовського. А в ХІХ столітті його відкрили для прийому іменитих закордонних гостей, серед яких Наполеон I і президент США Річард Ніксон. Зараз у палаці діє музей польської еміграції. 

Мисливський палац

Парк Лазенки — традиційне місце для шкільних екскурсій, прогулянок і розваг у вихідні. Під відкритим небом тут проходять концерти сучасної і класичної музики, часто виконують твори Шопена — одного з найважливіших польських композиторів в історії. Щонеділі, з весни до осені відомі музиканти влаштовують концерти, виконуючи твори великого поета фортепіано. На майданчику перед його пам’ятником виступають молоді учасники міжнародних конкурсів піаністів імені Фридеріка Шопена, що проходять у Варшаві щоп’ять років.

Територія парку неймовірно чиста й ретельно доглянута, скрізь є лавочки, аби зручно вмостившись милуватися природою й фонтанами.

Алеями аж до зими гуляють павичі. А поблизу дерев на різноманітні ласощі чекає безліч руденьких білочок. Найбільше їм смакують грецькі і лісові горішки.

Павичі у парку Лазенки

Білочки Лазенківського парку

Ще одна особливість парку — Китайська алея. Біля невеликого озерця — красиві китайські альтанки із розкішними дахами, неймовірними розписами і традиційними червоними ліхтариками. А у водоймі живуть справжні китайські качечки мандаринки. 

Щоліта у рамках міжнародного проекту "Сади світу" у Лазенках проходить фестиваль ліхтарів, що популяризує китайське мистецтво і архітектуру. Це особливо захоплююче видовище, яке відвідують десятки людей. У цей період можна прогулятися алеями із різнокольоровими китайськими ліхтариками, які увечері мерехтять сотнями вогників.

Китайська алея


Качечки мандаринки


Найближчий готель — Лазенковський, розташований всього за 100 метрів від парку.

Готель Лазенковський увечері

Готель Лазенковський