Dodaj firmę Zgłoś…
Menu
30 maja 2017

Коли прекрасне надихає на прекрасне

У нашому світі все взаємопов’язане, і мода та fashion-тенденції у цьому випадку не є виключенням. У цій статті хочу розповісти Вам, як "прекрасне надихає на прекрасне", а саме про вплив однієї з течій мистецтва — кубізм — на моду 60-х років ХХ століття та моду загалом.

Щоб розуміти про що йде мова, слід розібратися, а що ж таке кубізм? Та щоб занадто не заглиблюватися в теорію, напишу просто: кубізм — це течія в образотворчому мистецтві початку ХХ століття, якій притаманні підкреслено геометричні форми та прагнення подрібнити об’єкти на складові.

Піт Мондріан (1872–1944)

Піт Мондріан, "Червоний, синій, жовтий"

Одним із найяскравіших представників цієї течії та митцем, чиї роботи безпосередньо надихнули модельєрів, є Піт Мондріан — нідерландський художник.

Саме він став поштовхом до творчих пошуків французького модельєра Ів Сен-Лорана, який панував у світі високої моди в 1960–70-х роках, та здійснення модної революції.

В наш час ідея перенесення абстрактного живопису на тканину вже не викликає інтересу і є чимось таким, що навіть не вирізняється оригінальністю, проте на той час такий дизайнерський "прийом" був дуже незвичним — революційним.

Ів Сен-Лоран наважився на цей крок у своїй колекції осінь/зима 1965–1966 рр., представивши свої сукні "Мондріан". Основу цієї знаменитої колекції "The Modrian Collection" складали шість трикотажних суконь без комірів та рукавів із трикотажного полотна, принт яких у точності повторював картини Мондріана. Колекція здобула справжнє визнання, принесла модельєру світовий успіх, а сукні стали справжньою легендою 60-х.

The Mondrian Collection

Першою ж оригінальні полотна Мондріана ще за життя автора помітила і перенесла у світ моди французький модельєр польського походження Лола Прусак, яка у 1930-х роках працювала на паризький модний дім Hermès. Натхненна пізніми роботами Мондріана, Лола створила лінію шкіряних валізок і сумок Hermès з червоними, синіми і жовтими квадратами.

Ці колекції стали легендарними, а використані принти міцно закріпились і залишаються актуальними й досі, увійшовши до класики світової моди.

Сьогодні ж за мотивами Мондріана можна знайти не лише одяг та аксесуари, а й взуття практично для будь-якої оказії — від шпильок Christiana Loubutin до кросівок Nike.

Автор: Мар’яна Павкович