Dodaj firmę Zgłoś…
Menu
30 sierpnia 2016

Гонконг — місто барв і хмарочосів

Що ми знаємо про Гонконг? Уявлення про цей край у нас досить розмите. З інтернету ви дізнаєтеся, що він має одну з найчистіших капіталістичних економічних систем, найбільше хмарочосів, є найзаможнішим містом Китаю і найдорожчу у світі нерухомість. Приїхавши сюди, Ви будете вражені різноманіттям кольорів рекламних оголошень, неонових підсвічувань, одягу перехожих і зустрічами з теплолюбними пальмами. Тисячі людей щодня перетинають дороги, тримаючи місто в постійному русі миготливих яскраво-пастельних барв. Який же він, Гонконг?

Гонконг (в перекладі з китайської мови — "пахуча гавань") — назва і території, і її головного міста. До 1842 року він був південною частиною Китаю. Однак, з початку 19 століття Китай став особливою точкою інтересу британців, що почали проводити тут вільну торгівлю промисловими товарами та опіумом. Китайський уряд вдався до рішучих дій для припинення опіумної контрабанди, у відповідь на що англійці почали війну. Внаслідок поразки, китайцям довелося підписати Нанкінський договір, пішовши на ряд вкрай невигідних для них домовленостей.

Квінз Роуд в 1842 році

Квінз Роуд в 2013 році

Храм Маньмоу в 1847 році

Храм Маньмоу в 2015 році

Тайм стріт в 1850 році

Тайм стріт в 2015 році

В кінці Першої опіумної війни (1839–1842) Гонконг перейшов у володіння Великобританії. Інші території поруч з Гонконгом були забрані англійцями після Другої опіумної війни (1856–1860). Відтоді він опинився в числі британських колоній, поєднавши культури Сходу і Заходу.

1910 рік

2015 рік

Центральна Коннот-роуд в 1890 році

Центральна Коннот-роуд в 2015 році

Уіндем-стріт в 1905 році

Уіндем-стріт в 2015 році

Багато китайців, які живуть сьогодні в Гонконзі — нащадки тих, хто емігрував сюди після проголошення Китаю комуністичною республікою в 1949 році. Водночас він є місцем міграції різних етнічних груп — індійців, філіпінців, непальців, пакистанців, індонезійців та в’єтнамців. Всіх їх можна зустріти, мандруючи кварталами Гонконгу.

Центральний торговельний ринок в 1895 році

Центральний торговельний ринок в 2015 році

Собор Непорочного Зачаття в 1910 році

Собор Непорочного Зачаття в 2015 році

Білошкірих людей також чимало, але часто вони не є мешканцями, а лише бізнесменами чи туристами. В 1997 році Гонконг був переданий назад Китаю, залишивши за собою право на самостійність і отримавши назву особливого адміністративного району Китайської Народної Республіки, відмежовуючись від решти політики та економіки Китаю. Водночас Китай, який, попри запевнення своєї вірності комуністичній ідеології, перетворився на автократичну державу, намагається дедалі зменшити автономність Гонконгу, що спричиняє негативні зміни у житті населення і як наслідок їх протести. Ціни постійно зростають і стають складнішими умови проживання.

Цього року Гонконг був проголошеним найдорожчим місцем для життя у світі. І справа не лише в тому, що нерухомість тут є однією з найдорожчих (італійський палац або квартира в Сіднеї з видом на гавань, за підрахунками економістів, коштують стільки ж, скільки посередня квартира в Гонконзі), але й в цінах загалом. В Гонконг вигідно їхати дуже заможним людям, оскільки тут практично відсутні податки, завдяки чому предмети розкоші (коштовні прикраси, дизайнерський одяг, парфуми і т. д.) неймовірно дешеві в порівнянні з іншими місцями.

Клімат Гонконгу тропічний, мусонний. Поруч — Південно-Китайське море, а навколо — 262 острови, що входять до складу цього адміністративного району. Середня температура зими тут +16 ºС, а літа +28 ºС. Гонконг побудований поруч з пагорбами і крутими схилами, тому близько 75% території залишаються неосвоєними, дозволяючи милуватись високими горами і зеленими краєвидами.

Пік Вікторія в 1927 році

Вигляд з Піку Вікторія в 2015 році

Якщо ви колись опинитесь в Гонконзі, вас вразить кількість людей на вулицях, крихітні кімнати готелю (дешеві — 2 на 2 метри), приємні, привітні й спокійні мешканці (якщо, звичайно, ви не підете на базар де панує метушня і безлад, а продавці громовим голосом закликають купувати їх товар), потужні кондиціонери (в торгівельних центрах й метро просто дуже холодно), вивішені тушки качок у вітринах ресторанів (пекінська качка — одна з найпопулярніших страв), лазерне шоу, що відбувається кожного дня в Гонконзі під особливу музику і 34-метрова бронзова статуя Будди з надзвичайним краєвидом навколо. Ви побачите деякі з найвищих хмарочосів у світі й побуваєте в Музеї чайного посуду, а культура і звичаї Азії зачарують вас і назавжди залишать глибокий слід у вашій пам’яті.

Автор: Настя Рудська