Добавить организацию Сообщить о…
Меню
24 июня 2019

Світло на Вашому весіллі. Професійні секрети світлового оформлення відкриває Павло Дмитришин — засновник компанії "Зорепад"

Павло Дмитришин — засновник декількох компаній, найвідоміші з яких у Рівному "Артемон" і "Зорепад". І якщо "Артемон" займається організацією дитячих і дорослих свят, то "Зорепад" спеціалізується на піротехнічних шоу, феєрверках, спецефектах і професійному оформленні світлом. Ведучий, діджей, аніматори, дим, конфеті, звукове оформлення — все це компанія організовує на професійному рівні.

Цього разу хочемо детальніше зупинитися саме на освітленні. Яким воно буває? Чи потрібне взагалі додаткове освітлення на весіллі? І як можна на ньому зекономити, не втративши якості? Спробуємо розібратися разом.

Художнє світло як спосіб підкреслити почуття і викликати найкращі емоції

Плануючи весілля, ми хочемо якнайкраще обіграти обрану тематику, втілити задумане до дрібниць, створити Wow Effect. Ми обов’язково замовляємо фото, відео, послуги декораторів, і зовсім мало часу лишаємо на вибір професійного освітлення, а часом і зовсім оминаємо його. А дарма, адже саме це об’єднуючий елемент усього святкування. Такий же важливий як сценарій весілля, промови родичів і молодят, розважальна програма і музика. Зрештою це і не дивно, адже світло — важлива частина нашого життя, без нього не обходиться жоден наш день. Світло ж на весіллі — не тільки творить справжнє, ефектне шоу, воно здатне пробудити в людях найкращі емоції і найщиріші почуття.

Світло буває теплим і холодним, воно може бути агресивним і заспокійливим, романтичним, чи таким, що створює урочистий, піднесений настрій. Лазерні проектори, стробоскопи, LED-підсвічування, гірлянди — ми й не здогадуємося, яку силу вони в собі приховують. Грамотно продумана гра сотень маленьких кольорових лампочок чи променів, до невпізнаваності змінює простір. На стелі спалахує зоряне небо, на стінах розпускаються загадкові квіти, літають метелики, вирують водоспади.

Художнє світло творить дива. Допомагає розставити акценти, задає атмосферу, підкреслює стилістику весілля, додає ваги тематичним декорам, маскує недоліки приміщення, а ще — створює необхідні умови для якісних фотографій і відеоматеріалів.

Ось, до прикладу, відео залу з професійним світлом і без нього

Променями світла можна цікаво обіграти появу молодят, а також привернути увагу гостей до подій у залі. Уявіть ситуацію, яка досить часто повторюється на весіллях: гості сидять за столом, а ведучий говорить, намагаючись усіма силами розважити гостей і залучити до участі у конкурсах, а гості не особливо його і слухають, і не дуже-то проявляють ініціативу. А усе через те, що гостям — нецікаво. Уся розважальна програма має бути продумана до дрібниць, інакше усі зусилля витрачені на її підготовку підуть на марно.

А ось як це може бути: гості відпочивають, у залі нейтральне освітлення і тут вмикається інтригуюча музика, світло починає мигати, акцентуючи увагу, що щось важливе і незвичне має статися, і що його не варто пропускати, і зупиняється на ведучому. Увага гостей звернена в одну точку, з’являється інтерес. Ведучий оголошує, кого запрошують до слова, а промінь світла переходить на названу особу. Звучить романтична чи кумедна музика, змінюється колір і інтенсивність освітлення, на екранах телевізорів з’являються відповідні фото. Всі ці моменти підсилюють важливість сказаних слів, викликаючи щирі емоції. У такі моменти відчуваєш себе, не лише глядачем, а й учасником найромантичнішого шоу.

А перший танець… Це та мить, коли хвиля ніжності і кохання заливає усіх. Лиш уявіть: двоє закоханих, кружляють у світлі софітів під улюблену пісню, а навколо них усе затемнене. У цей момент немає нікого і нічого. Є лише вони, є лише їхні, найчистіші в світі почуття. Дим робить силуети невагомими, здається, що вони літають, і їхнє кохання підіймає пару до небес.

Професійне художнє освітлення, музика і спецефекти, такі як: дим, конфеті, повітряні кульки, феєрверки, свічки, майстерно вплетені у програму свята — створюють небуденну атмосферу, переносячи подію на зовсім інший рівень організації. Веселі моменти завдяки ним стають ще смішнішими, незграбні — кумедними, а ліричні проймають до сліз. Емоційне задоволення і захват від такої події залишать найприємніші спогади на згадку всім учасникам свята, і жоден з них уже не задовольниться абияк організованим святкуванням.

Перший танець молодят

Танець нареченої з татом

Чи можна обрати економний і водночас красивий варіант освітлення?

Це напевно одне із найпоширеніших запитань, і відповідь на нього проста — звичайно можна, але робити це потрібно правильно і з розумом. Професіонали своєї справи відразу скажуть, яким деталям приділити увагу, а де можна не витрачати зайвого.  

Одне з правил — не перенавантажувати зал. Світла повинно бути рівно стільки, скільки треба. Якщо його забагато — воно заважає і відволікає, а коли замало — створює відчуття недоситу. Тому завжди маємо акцентувати увагу на найважливішому.

Перш за все, це наречені, їх перший танець, тости гостей, тематичні декори, фотозона. Можливо хтось із запрошених підготував сюрпризи, особливі подарунки — все це також підкреслюємо світлом.

А решту захоплюємо заливками — прожекторами з LED-лампами, що комбінують велику гаму кольорів. Вони можуть світити як точково, так і розсіювати, заливати кольором. Абсолютно все, аж до серветок, кульок, стін і стелі стає ніжно-рожевого, небесно-блакитного, яскраво-фіолетового чи будь-якого іншого кольору. Обмежень немає, все залежить від обраної тематики, площі залу і смаків молодят.

Чому важливо доручити світлове оформлення весілля професіоналам?

Художнє світло допомагає змінювати настрій за єдиної умови, якщо все це робить професіонал. Якщо хочете отримати гарну картинку, доручіть це одній єдиній особі, яка буде за все відповідати. Людині, яка пройшла навчання і знає що, і для кого вона робить. "Зорепад" — сучасна компанія, що не просто освітлює весілля, дні народження, корпоративи й маленькі душевні свята, а заздалегідь аналізує можливі варіанти розвитку подій, розробляє власні шоу, щоб створити для вас справжній міні-театр.

Професійна апаратура, досвід людей, знання театральної режисури, правильний і виважений підхід — допомагають досягати щоразу кращих результатів, експериментувати, творити, втілювати сміливі ідеї, створювати маленьку казку для щасливих сердець.

Як ми працюємо? Для початку дізнаємося розмір залу, кількість гостей, тематику, сценарій і настрій свята. Це може бути як драйвова, гламурна, чумова вечірка, так і по-домашньому спокійна, без відволікаючих деталей. Кожне весілля має свій почерк.

До компанії "Зорепад" звертались молодята любителі рок-н-ролу, прихильники хіпі, фанати альпінізму. І всі вони мали єдине прохання — ніякого пафосу. Весілля альпіністів, наприклад, пройшло у заміському ресторані, гості були у футболках і шортах, а усі забави пов’язані з альпінізмом. Відповідно освітлення було легким і ненав’язливим.

Дізнавшись все, що потрібно, розробляємо концепцію освітлення. Консультуємося із декораторами, аби обладнання не заважало в оформленні, фотографами і відеооператорами, щоб вийшли гарні фото і відео, ведучими і музикантами, аби знати ключові моменти свята, і звичайно ж, узгоджуємо свої дії із роботою ресторану. Слідкуємо, щоб прилади не порушували так званий "баланс сцени".

Ще раз переконатися у важливості професіного освітлення можна після перегляду даного відео.

В чому ж секрет досконалого оформлення свята?

Здавалось би, що тут такого, поставив прилади і все. А ні, все набагато складніше. Світло воно ж як вогонь, може як обігріти, так і зашкодити.

Світлорежисер повинен мати творчу натуру і режисерське бачення, любити експериментувати й уявляти кінцевий результат, мати технічну освіту, щоб знати як всім цим керувати і бути трішки психологом, аби розуміти, що саме гості хочуть сказати, і підкреслити їх слова за допомогою світла.

Найцікавіше те, що вся ця магія відбувається у реальному часі, у процесі свята. Світлорежисер безпосередньо присутній під час весілля. Він слідкує за всім і, наче суфлер у театрі, керує емоціями запрошених. І якщо фотографу, відеооператору чи молодим заважає якийсь колір, все швидко і просто вирішується в онлайн-режимі. Адже наше завдання створити комфортні умови для всіх присутніх.

Насправді ж за цим дійством стоїть декілька людей. Це командна гра, у результаті якої створюється ідеальне свято. В компанії "Зорепад" базова команда це 6 осіб: світлорежисер, звукооператор, водій, відеооператор, який направляє камеру на людину, що говорить тост, і транслює зображення на екрани, ведучий і люди, які носять обладнання. У максимальній комплектації це приблизно 10-16 осіб. Це ще й піротехніки, координатор, який по рації зв’язує нас один з одним, люди, які обслуговують ведучого і слідкують аби все йшло за планом. Такі святкування схожі на романтичні вистави, де все, що відбувається захоплює і приємно зворушує, аж до мурашок на шкірі.

І ще одне. Пам’ятайте, неможливе — можливо. 

Одного разу до компанії звернулися молодята, які хотіли зробити весільну вечірку за один день. У них не було нічого, ні сукні, ні букету, ні ресторану — абсолютно нічого. Вони спонтанно вирішили зробити собі свято і звернулися до професіоналів. Всього за три години було організовано весілля із ведучим, музикою, освітленням, спецефектами. Наречена ж, з професійним макіяжем, зачіскою, у гарній сукні і букетом в руках, разом із коханим, спокійно і з задоволенням, зустрічали гостей.