Добавить организацию Сообщить о…
Меню
28 февраля 2016

Веломанія. Обираємо велосипед

Щоб обрати велосипед, спершу варто знати, які бувають велосипеди і яке їх призначення. Ви живете у мегаполісі чи сільській міцевості, любите їздити швидко чи без поспіху насолоджуватись подорожжю? Для будь-якого велолюбителя знайдеться свій двоколісний друг.

Дорожній велосипед — для зручної їзди по місту, де швидкість менш важлива, ніж зручність. Посадка висока, сідло зручне і добре амортизоване, швидкості можна перемикати, стоячи на місці, гальма частіше натискаються ногами. Основні частини транспортного засобу добре захищені від бруду, не потрібно часто мити. Недолік — важкий корпус. Найчастіше такі велосипеди мають або одну швидкість (сінглспіди), або планетарну передачу в задній втулці.

Дорожні велосипеди

Міський велосипед — колеса варіюються від 20 до 28 дюймів, що дозволяє вибрати підходящий і найбільш зручний варіант. Посадка практично вертикальна, що дозволяє знизити навантаження на руки й спину і насолоджуватися поїздкою. Втім, на великі навантаження такі велосипеди не розраховані і не варто чекати, що велосипед, призначений для прогулянок, витримає стрибки з метрової висоти або серйозний велопохід. Такий велосипед хороший для неспішних прогулянок парком, невеликих велоподорожей в спокійному темпі, поїздок в магазин і на роботу. Крім того, прогулянковий велосипед відмінно підійде для активних людей старшого покоління.

Міські велосипеди

Гірський велосипед — універсальний, призначений для катання, як по асфальтових дорогах, так і по стежках у лісі. Для нього характерна велика кількість передач (зазвичай понад 20), широкі шини, потужні колеса, амортизаційна вилка, що гасить удари, а часто і задня підвіска.

Гірські велосипеди

Шосейний велосипед — призначений для швидкої їзди по рівному асфальту. Рух по сільській місцевості, розбитих дорогах для них категорично протипоказаний. Їм притаманний тонкий і легкий корпус, зігнуте кермо, вузькі шини.

Шосейні велосипеди

Туристичний велосипед — подібний на шосейний, однак розрахований на велопоходи, адже до нього можна прикріплювати багажник і перевозити велорюкзак. Крім того, у такого велосипеду ширші і товстіші колеса, що робить його надійнішим.

Туристичні велосипеди

Гібрид — щось середнє між міським, гірським і шосейним велосипедом, що дозволяє поєднати переваги цих різновидів. Рама, вища, ніж у гірських велосипедів забезпечує зручну для руху по шосе посадку, великі колеса (28 дюймів) допомагають підтримувати високу швидкість, а амортизаційна вилка дозволить подорожувати і по нерівному покриттю. Крім того, такі велосипеди часто оснащуються крилами, багажником, світловим обладнанням і навіть дисковими гальмами. Таким чином велосипед-гібрид відмінно підійде для тих, хто любить мчатися на високій швидкості по шосе і не проти кататися лісовими стежками.

Велосипеди гібрид

BMX — спеціальні велосипеди для виконання трюків. BMX мають маленькі колеса (зазвичай 20 дюймів), спеціальні упори по бокам коліс (пеги), а також механізм, що дозволяє обертати кермо в одному напрямку без перекручування гальмівних тросів (гіророторний механізм). Такий велосипед варто купувати, якщо ви досконало володієте двоколісним механізмом і маєте спортивний інтерес до катання.

Велосипеди BMX 

Уніцикл — або, як його ще називають, моноцикл — велосипед з одним колесом. Взагалі велосипед з одним колесом може виглядати зовсім по-різному, але все ж коли йдеться про уніцикл, у більшості випадків мають на увазі велосипед, на якому сидять вертикально над колесом.

Велосипеди уніцикл

Тандеми — добре підходить для сімейних прогулянок, подорожей удвох. Якщо втомився, можеш не крутити педалі або крутити прикладаючи набагато менше зусиль. Крім того, подібні велосипеди часто використовують люди з обмеженими можливостями. Тандеми можуть бути також різних видів: для гулянок, гірські, шосейні.

Тандеми 

Круїзери — головна відмінність круїзерів — зручна вертикальна посадка, масивна рама, високе кермо, велика кількість декорів. Такий велосипед призначений для неспішних прогулянок. Він зовсім не підходить для швидкісної поїздки, їзди по горбистій місцевості і велопоходів.

Круїзери

Екзотичні — у світі з’являються все дивніші види велосипедів. Більшість з них, на жаль, лише красива прикраса, абсолютно не придатна для поїздок, проте на деяких все ж дуже зручно кататися. Хочете вразити людей навколо — купуйте екзотичний велосипед.

Екзотичні велосипеди 

Світові бренди пропонують вибір моделей на будь-який смак. Наприклад, елегантні італійці "Abici", створені вручну — прості, красиві велосипеди. А "Bianchi", теж з Італії, створені з використанням інноваційних технологій і володіють додатковими можливостями.

Велосипед "Abici"

Велосипед "Bianchi"

Велосипед "Dutchi" — класичний данський велосипед у сучасній інтерпретації. Він відносно легкий — 15 кг, має зручну посадку й легке управління. Крім того, має три швидкості. Добірно вигнута рама велосипеда, виконана з міцної сталі, сподобається навіть найприскіпливішим цінителям прекрасного.

Велосипеди "Dutchi"

Легендарні велосипеди "Roadster" — класика, перевірена багатьма поколіннями, що вражає уяву своїм дизайном. Фірмова розтягнута геометрія рами була названа творцями "six pack theory" — велосипедист, тримаючись однією рукою за кермо, міг взяти в другу руку упаковку з шістьма пляшками пива, щойно придбану в супермаркеті, і при цьому не втратити рівноваги.

Велосипеди "Roadster"

Обираючи велосипед — ви обираєте свого супутника, якому будете довіряти і компанія якого не дошкулятиме вам впродовж кількох годин, днів, а то й тижнів спільної подорожі.