Добавить организацию Сообщить о…
Меню
14 августа 2013

Веломанія. Велосипедна Європа

Дедалі більше велосипедів ми бачимо на дорогах, цілі сім’ї вибираються на велопрогулянки, пікніки, їздять у супермаркети, на ринок тощо.

Велосипеди стали не лише способом пересування, а й невід’ємною частиною життя. 

У Європі та США велосипед популярний вже давно, його вподобали навіть політики та зірки. 

Велосипед — це економія часу, можливість підтримувати тіло в тонусі, виклик дорожнім заторам і елемент стилю.

Якщо Ви плануєте літній відпочинок у Європі, то на велосипеді зможете оглянути більше архітектурних пам’яток, ніж пішки чи пересідаючи з одного громадського транспорту на інший.

Місто Рівне

Місто Рівне

Наприклад, Амстердам — ​рай для велосипедистів, його навіть називають велосипедною столицею Європи. Місто має спеціальні доріжки і світлофори, пандуси і безліч велопрокатів, а велосипеди ремонтують просто на вулиці. Велостоянки всюди: біля кафе і ресторанів, магазинів, супермаркетів і просто уздовж доріг. Fietsflat — трьохповерхова велостоянка біля Центрального вокзалу в Амстердамі, найбільша стоянка велосипедів у Європі.

Нідерланди, м. Амстердам 

Нідерланди, м. Амстердам, велостоянка Fietsflat

Велосипеди можна взяти напрокат не лише біля залізничної станції, але й у пунктах прокату, у більшості магазинів, у багатьох готелях. Є навіть спеціальний готель для велосипедистів Van Ostade Bicycle Hotel. Можна орендувати водний велосипед, велосипед тандем і навіть ровер на 8 осіб. У цьому місті велосипед — звичний засіб для пересування, набагато поширеніший, ніж авто.

Нідерланди, м. Амстердам 

Нідерланди, м. Амстердам 

Велосипедна дорога у Нідерландах ширша, ніж автомобільна. Тут навіть існує таке поняття, як "велосипедні затори" і більшість дорожніх пригод стається теж через велосипедистів.

Нідерланди, м. Амстердам 

Нідерланди, м. Амстердам 

У Швейцарії на велосипедах пересуваються по одному, парами на роверах-тандемах, групами і сім’ями, возять дітей до школи і в дитячі садочки, прикріплюючи спеціальну двоколісну коляску. Майже у всіх поїздах обладнані місця для погрузки велосипедів, велопарковки розташовані уздовж вулиць, біля під’їздів житлових будинків та офісів. Велосипеди лишають на стоянках на ніч, є навіть спеціальні криті велопарковки та велостоянки з освітленням. А загалом ровери паркують у будь-яких зручних і доступних місцях. Велодоріжки відділені розміткою жовтого кольору на проїжджій частині, на мостах, на тротуарах.

Швейцарія, м. Цюріх

Швейцарія, м. Цюріх

Надзвичайно популярний велотуризм. Розроблені 8-ми денні тури навколо країни, тури, що дозволяють оглянути найбільші міста Швейцарії та визначні місця сусідньої Франції. А ще швейцарці пропонують кращий активний медовий місяць і зимові багатоденні тури на велосипедах.

Швейцарія, м. Цюріх

Швейцарія, м. Цюріх

Швейцарія, м. Цюріх

Швейцарія, м. Цюріх

У Німеччині на 82 млн. людей припадає близько 70 млн. велосипедів і кількість велосипедистів щороку зростає. Майже на всіх вулицях Німеччини є велосипедні доріжки з окремими знаками, розміткою і світлофорами. У тиждень середньостатистичний німець проїжджає близько 30 кілометрів — в основному по місту. Якість доріг дуже хороша, тому гірські ровери в Німеччині зустрічаються дуже рідко. Майже всі велосипеди міські або туристичні, до того ж бюджетні. Більшість велосипедів забезпечені планетарними втулками, динамо-світлом попереду і ззаду, дзвінком, багажником (часто з кошиком), насосом і велозамком, вистачає і мінімалістичних "синглів",  електро-велосипедів й іншої екзотики. 

Німеччина, м. Берлін

Німеччина, м. Берлін

Паркують велосипеди скрізь, але найбільше їх біля метро і великих транспортних розв’язок. Занедбані іржаві велосипеди стають об’єктом для контролю поліцейських, з подальшим вивезенням на аукціон або звалище. Велопрокат у Німеччині процвітає. Можна навіть зустріти великі туристичні групи, які подорожують містом на велобайках.

Німеччина, м. Берлін

Німеччина, м. Берлін

Велодоріжки в Копенгагені підняті над рівнем дороги, виділені кольором, широкі і зручні. На всіх вулицях велосипедисти мають перевагу над іншими учасниками дорожнього руху. Навіть світлофори для них загоряються зеленим на кілька секунд раніше, ніж для машин. Понад половина жителів столиці для своїх поїздок містом використовує велосипед. Кілька років тому муніципалітет Копенгагена закупив більше тисячі велосипедів, якими всі бажаючі можуть користуватися безкоштовно і без обмежень у часі. Єдина заборона — виїжджати на міських велосипедах далеко від центру міста.

Німеччина, м. Берлін

Німеччина, м. Берлін

В Англії навіть поліцейські виконують свої обов’язки на велосипедах. Лондонська мережа велосипедного прокату "London Cycle Hire" почала працювати у 2010 році. Британці відразу ж назвали сервіс "Борис Байкс" — на честь мера Лондона Бориса Джонсона — шанувальника велопоїздок. Джонсон вважає, що сервіси велопрокату вирішать проблему, від якої страждають всі великі міста світу — затори і забруднення повітря автомобільними викидами. У 400 пунктах прокату "London Cycle Hire" доступно 6000 велосипедів. Любителі покрутити педалі знайшлися і серед членів королівської сім’ї. 

У деяких країнах утворилися навіть певні ритуали для велосипедистів, один з яких — викидати старі велосипеди прямо у водойми, отож не дивуйтесь, як побачите в місті затонулі ровери.

Великобританія, м. Лондон, велопрокат "London Cycle Hire" (Борис Байкс)

Великобританія, м. Лондон, велопрокат "London Cycle Hire" (Борис Байкс)

Великобританія, мер Лондона Борис Джонсон і Арнольд Шварценеггер

Великобританія, мер Лондона Борис Джонсон

Українці теж переймають європейську моду на екологічно чистий транспорт. Хоча в нас ще немає відповідних умов для комфорту велолосипедистів, та у громадських місцях, біля магазинів, торгових і бізнес-центрів уже встановлені спеціальні велопарковки, працюють прокати велосипедів за доступною ціною, створено багато об’єднань велосипедистів, які організовують велотури, змагання та просто дозвілля за для розвитку велоруху в Україні.

Місто Львів, площа Ринок, велопрокат JUST LVIV IT!

Місто Львів

У найбільшому місті Західної України затверджена програма розвитку велосипедного руху як регулярного транспорту. Хоча сьогодні ще не так багато львів’ян користуєся велосипедами, проте існують усі передумови для того, щоб ця кількість збільшилася до західноєвропейського рівня. У Львові є велосипедні парковки по всьому місту, а до вересня 2011 року вже існувало 8 км нових велосипедних доріжок. У центрі міста, на площі Ринок, велосипеди пропагує бравий солдат Швейк (http://roverompolvovu.wordpress.com/velolviv/routes/).

Місто Львів, Ратуша, бравий солдат Швейк

Місто Львів, Ратуша, бравий солдат Швейк

У Рівному мода на велотранспорт теж набула розмаху, особливо серед молоді. Для більшості — це активний відпочинок на вихідних або після роботи, але для декого це щоденний транспорт. Велопарковки встановлені біля спортклубу "Фітнес-Порт", фітнес-центру "E.G.O Club", кав’ярні "На Петлюри", студії реклами "Чегевара", торгового центру галерея "Прем’єр", ТЦ "ЗЛАТА ПЛАЗА", супермаркету "Еко" і "Фуршет", Палацу дітей та молоді, обласного краєзнавчого музею, обласної державної бібліотеки тощо. А щороку, 25 травня, вже традиційно, в місті відбувається велопробіг присвячений міжнародному Велодню, на підтримку всіх, хто любить їздити на двох колесах. Якщо Ви ще не маєте власного велотранспорту, тоді можете взяти велосипед напрокат у спеціалізованому магазині "Rover".

Місто Рівне, велопарковка спортклубу "Фітнес-Порт"

Місто Рівне, велопарковка спортклубу "Фітнес-Порт"

Місто Рівне, велопарковка фітнес-центру "E.G.O Club"

Місто Рівне, велопарковка фітнес-центру "E.G.O Club"

Місто Рівне, велопарковка ТЦ галерея "Прем’єр"

Місто Рівне, велопарковка ТЦ галерея "Прем’єр"

Місто Рівне, велопарковка магазину "Хіт-Формат"

Місто Рівне, велопарковка магазину "Хіт-Формат"

Місто Рівне, велопарковка ТЦ "ЗЛАТА ПЛАЗА"

Місто Рівне, велопарковка ТЦ "ЗЛАТА ПЛАЗА"

Місто Рівне, велопарковка супермаркету "Фуршет"

Місто Рівне, велопарковка супермаркету "Фуршет"

Місто Рівне, велопарковка студії реклами "Чегевара"

Місто Рівне, велопарковка студії реклами "Чегевара"

Місто Рівне, велопарковка Палацу дітей та молоді

Місто Рівне, велопарковка Палацу дітей та молоді

Місто Рівне, велопарковка супермаркету "Еко-Маркет"

Місто Рівне, велопарковка супермаркету "Еко-Маркет"