Добавить организацию Сообщить о…
Меню
29 марта 2019

Лялькова прогулянка або як ми натхнення шукали

Весна надихає. Вона як художниця-імпресіоністка малює на знебарвленому після довгої зими полотні природи своїми авторськими фарбами. Спочатку трошки пастелі та непоплямленого, свіжого білого, згодом додає ніжного рожевого, і чим далі — занурює пензель у фарбу все впевненіше, а кольори обирає все яскравіші. Розмашистими рухами, сміливо мішаючи соковиту зелень і усі відтінки жовтого, червоного, синього й фіолетового, вона створює щоразу нову, захоплюючу картину.

Весна надихнула і нас доторкнутися світу живопису. Вже другий рік поспіль, як тільки сонечко підтоплює зимові сніги, ми усім колективом відвідуємо галерею "Євро-арт", щоб познайомитися із роботами вже визнаних майстрів і нових талантів. Тут є картини, які, здається, назавжди закріпили за собою право бути представленими, через свою шедевральність і значущість у світі мистецтва. Є такі, які приїхали до Рівного вперше і нетерпляче очікують захоплених поглядів. Малі, великі і величезні, яскраві й похмурі, в помпезних золотих рамах і у простіших дерев’яних — тут можна провести не одну годину, розглядаючи деталі і відкриваючи їх значення.

Але головною метою нашого походу як і минулого року, так і цього разу була виставка "Лялькова прогулянка" Олени і Олександри Соботюк, мами і доньки з Рівненщини. Працюючи у тандемі, вони зуміли поєднати декоративно-прикладне мистецтво і живопис у єдиному ансамблі, і через те їхні роботи здобули більшої популярності, аніж зуміли б поодинці. Що ж створюють ці майстрині?

Олена робить текстильні ляльки. Здавалося б, чим тут можна здивувати, адже ляльки із різних матеріалів відомі в Україні здавна, ними гралися діти, їм надавали важливого сакрального значення дорослі. Але ця креативна жінка надала їм зовсім іншого звучання, зробивши їх співзвучними сьогоденню. Вона вбрала своїх красунь у сучасний одяг, почаклувала над зачісками, особливу увагу приділивши аксесуарам, і, головне, обдарувала кожну ляльку індивідуальністю й власним характером. Майстриня немов вдихнула життя у свої творіння, тому серед них можна знайти собі подружку по стилю, і сфотографуватися з нею на згадку.

Олександра, донька, малює використовуючи техніку олійного живопису. Вона придумує оточення для деяких робіт, створених мамою, вписує їх у міські краєвиди, чи інші підходящі для ляльки локації.

Цього разу, ми познайомилися й з іншим боком творчості дівчини — дуже стильними фрагментами із життя сучасного міста, перенесеними на полотно. Мінімум кольорів компенсують дуже вдало розставлені акценти. Простота й лаконічність змушують вглядатися пильніше, і вже у своїй фантазії домальовувати продовження картин, далеко поза їх фізичними рамами.

Ми прийшли на останній день експозиції, тому на жаль, не можемо порекомендувати Вам відвідати її саме зараз. Але сподіваємося, що наступного року стіни галереї "Євро-арт" знову прикрасять багато нових, ще цікавіших робіт.

До зустрічі наступної весни ;)

Автор: Аліна