Добавить организацию Сообщить о…
Меню
18 апреля 2013

Співпраця з китайськими виробниками. Переваги та недоліки

Китай відомий масовим виробництвом товарів різного призначення: техніки, одягу, обладнання, речей побутового використання. Проте, відомо, що вироби не завжди відповідають вимогам до якості. Чому варто віддавати перевагу китайським виробникам, розповіла нам представник компанії "Eastwest" Ольга Моргунська.

Які переваги китайського виробництва?

По-перше — це зручність, наступне — швидкість. З китайцями взагалі дуже вигідно співпрацювати, тому що вони роблять вчасно те, що потрібно, і так, як потрібно. Рідко трапляються збої в роботі чи якісь неприємні нюанси. Бувають, звісно, не без того, але у порівнянні з нашими виробниками — це небо і земля. У нас ще ніколи не виникало серйозних проблем. Іноді потрібно контролювати якість і процес виробництва, щоб уникнути "халявного" ставлення, але щодо наявності товару, не було такого, щоб китайці чогось не прислали, з цим в них все чисто. При пакуванні використовують увесь простір контейнера. Наші ніколи так не завантажать, як китайці.

Яку вигоду отримують українські підприємці, обираючи китайську продукцію, а не вітчизняну?

По-перше, це ціна. Що ж стосується якості, тут теж все дуже чітко: якість відповідає ціні. Ти сам вирішуєш, яка ціна тобі підходить, китайці ж пояснюють, якою буде якість товару. Хочеш кращий продукт — платиш більше, якщо вартість замовлення менша, то і товар буде гіршим.

Які саме товари Ви постачаєте?

В основному замовляємо посуд. А взагалі, ми мали справи з різними підприємцями. Це і взуттєве обладнання, сировина для виробництва взуття (гранули), феєрверки, бенгальські вогні, інвентар, мотоблоки, тканини, лампочки та меблі.

Які особливості китайського обладнання?

Його виготовляють не лише китайські виробники, вони співпрацюють, наприклад, з Кореєю. При замовленні обладнання китайці надають свій метал, робочу силу, а також послуги збору деталей. Коли доставляють товар замовнику, китайці відправляють свою людину, яка встановлює обладнання і налагоджує його. Вони постійно на зв’язку і якщо виникають якісь несправності, готові оперативно замінити комплектуючі та деталі.

Яких виробників Ви обираєте?

Кожен співпрацює з людиною, яка виступає лише під власним брендом. А ще китайці виробляють продукцію під торговою маркою, якою скажеш. Пишуть: "Зроблено в Китаї для фірми "Х".

Які унікальні товари можна привезти з Китаю?

Можна привести специфічні товари. Є автентична продукція, яку постійно представляють на виставках у Львові, наприклад, трав’яні солі, лікувальна косметика на основі натуральних трав тощо. Однак, ми таких товарів не замовляємо.

Чи може бути товар неякісним?

У нас був випадок, коли проводили сертифікацію і висновок, та знайши в декорі забагато свинцю. Ми зняли товар із продажу, передзвонили китайському виробнику і сказали про знайдений свинець, вони все переробили.

Китайські товари завжди дешевші. Як це можна пояснити?

По-перше, це завдяки політиці Китаю підтримувати своїх виробників. Практично всі банки країни державні, розвинуте кредитування. Робоча сила набагато дешевша, ніж американська чи європейська. Трудові резерви країни з населенням понад 1,35 мільярди без перебільшення можна назвати безмежними, що і пояснює їх дешевизну. Крім того, китайці — представники культури з тисячолітньою історією, вони дуже працьовиті і завзяті.

Всім відомі китайські підробки. А як відрізнити оригінал від підробки?

У Китаї існують ринки копій. Зовнішній вигляд — ідентичний оригіналу, ціна ж набагато нижча. Іноді відрізнити оригінал від копії може лише спеціаліст. Зазвичай на підробку вказує низька ціна. Китайцям можна принести будь-яку річ і вони скажуть скільки коштуватиме виготовлення точнісінько такої ж в ціновому діапазоні: від і до.

Чи гарантуєте Ви безпеку товарів при перевезенні?

Ми не займаємося товарними перевезеннями. Для цього є спеціалізовані фірми. Ми співпрацюємо з перевіреними перевізниками. Інколи, виникає затримка чи контейнер може затекти під час шторму, а так, серйозних проблем не було.

Які актуальні пропозиції пропонуєте для співпраці?

Пропонуємо китайське обладнання. У китайського виробника рівноцінне співвідношення ціни і якості. Ідентичне європейське обладнання, наприклад, італійське чи іспанське, буде коштувати набагато дорожче, ціновий розрив величезний. Європейське обладнання не настільки якісніше, щоб виправдати завищену вартість.

Актуальна пропозиція переробки вторинної сировини. Ми платимо за те, щоб викинути старі речі, а вони це все переробляють.

А чистота угод у вас гарантована?

Так, це ми гарантуємо. У нас навіть був випадок, коли загубилися гроші, але їх знайшли без проблем. Вибачилися, дуже швидко повернули гроші і владнали ситуацію. Раніше в них дійсно траплялися інциденти, коли збирали аванси і фірма зникала. Але це було дуже давно, зараз такого немає, адже серед китайських фірм дуже велика конкуренція. Ми завжди торгуємось, знижка, яку можна виторгувати, становить 5% для обладнання, 2–3% для виробництва. У Китай їздимо не лише ми, увесь світ з ними співпрацює. Зручні умови співпраці, вони беруть 25%-ий кредит і розпочинають роботу. Інколи бувають черги. Виконання замовлення вкладається у різні терміни: від 3 днів до 3 місяців. Наприклад, посуд виготовляли близько двох місяців. Може бути і довше: місяць роблять, місяць — на дорогу, місяць — розмитнення. Меблі виготовляють за 2–3 дні. Щоправда, головна китайська проблема — це затягування термінів, тому потрібен агент, бажано місцева людина, яка постійно буде там знаходитись і відстоювати замовлення, якщо на товарі є брак, повернути його на переробку. Взагалі з китайцями приємно працювати, вони дуже гречні люди. Всім рекомендую, адже не можу назвати нікого, хто перервав би з ними співпрацю.